Zamknij

Czy można jechać rowerem i iść na rolki? [KORONAWIRUS]

Jolanta Waligóra
08.04.2020 15:40
Czy można jechać rowerem i iść na rolki? [KORONAWIRUS]
fot. PIXABAY

Czy można jechać rowerem? Czy można iść na rolki? Takie pytania w związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce, a wraz z nią wprowadzeniu kolejnych zaostrzeń, pojawiają się coraz częściej wśród mieszkańców naszego kraju. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy można jechać rowerem.

Czy można jechać rowerem? Czy można iść na rolki? Czy grozi za to mandat karny? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy można jechać rowerem, czy może wprowadzone zaostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa, na to nie pozwalają.

Czy można jechać rowerem? [KORONAWIRUS]

Informacje na temat tego, czy można jechać rowerem, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez tych, którzy do tej pory prowadzili raczej aktywny tryb życia i niełatwo im zrezygnować ze sportu. Wątpliwości dotyczące tego, czy można iść na rower, powoduje oczywiście fakt panującej pandemii koronawirusa w Polsce, a wraz z nią wprowadzeniu kolejnych zaostrzeń w poruszaniu się.

Otóż pod koniec marca 2020 roku rząd wprowadził ograniczenia przemieszczania za wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego, przykładowo pójścia na zakupy. Choć rząd nie odpowiedział jednoznacznie, czy można jechać rowerem, to jednak ta aktywność fizyczna nie zalicza się do wspomnianych powyżej wyjątków (chyba że na przykład jedziemy rowerem do pracy albo na zakupy). Co więcej, niektórzy policjanci za jazdę rowerem wystawiają nawet mandat. Oznacza to, że lepiej na rower nie wychodzić i pozostać w domu. 

W sieci można znaleźć wiele filmików, które pokazują, jakie ćwiczenia można wykonywać w domu.

Ćwiczenia w domu z wykorzystaniem gumy treningowej. Pobudzą ciało w 5 minut

Czy można iść na rolki? 

Sytuacja z pójściem na rolki przedstawia się identycznie, jak to było w przypadku jazdy rowerem w czasie pandemii koronawirusa.

Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy - czytamy na stronie gov.pl.

Oczywiście rozumiemy, że obecna pogoda nie sprzyja siedzeniu w domu. Pamiętajmy jednak, że im bardziej będziemy respektować zalecenia dotyczące społecznej izolacji, tym szybciej uporamy się z pandemią koronawirusa i będziemy mogli wrócić do swoich ulubionych czynności.

RadioZET.pl/JW