Zamknij

Czy można pić alkohol nad Wisłą 2020, czy można dostać za to mandat? [WARSZAWA]

24.07.2020 12:20
Czy można pić alkohol nad Wisłą 2020, czy można dostać za to mandat?
fot. Marek BAZAK/East News

Cy można pić nad Wisłą 2020? Informacji na ten temat szuka wiele osób, które planują wybrać się na Bulwary Wiślane w Warszawie i nie wiedzą, czy w czasie pandemii koronawirusa można legalnie spożywać w tym miejscu alkohol, czy może jednak grozi za to mandat. Szczegóły dotyczące tego, czy można pić alkohol nad Wisłą 2020, można znaleźć poniżej.

Czy można pić nad Wisłą 2020? Czy na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka można spożywać alkohol? Czy można dostać za to mandat? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na zadawane pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy można pić alkohol nad Wisłą 2020 w czasie trwającej pandemii koronawirusa.

Czy można pić nad Wisłą 2020? [WARSZAWA]

W okresie letnim, gdy temperatury zaczynają wzrastać, schodki nad Wisłą stają się jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Szczególnie oblegane są przez młodzież, która spędza tam czas zarówno w dni tygodnia, jak i w weekendy. W związku z trwającymi wakacjami coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, czy można pić alkohol nad Wisłą 2020.

W marcu br. radni m.st. Warszawy podjęli decyzję o czasowym - do 30 czerwca - zakazie spożywania napojów alkoholowych na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka. Obszary te były wcześniej objęte odstępstwem od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, który obowiązuje na terenie Warszawy. 14 maja 2020 roku z kolei stołeczni radni przedłużyli zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych i plaży Poniatówka do czasu odwołania stanu epidemii.

Oznacza to, że obecnie nie można pić alkoholu nad Wisłą w Warszawie 2020, a za jego spożywanie grozi mandat.

Pamiętajmy także, że cały czas w Polsce obowiązuje stan epidemii, dlatego zachowujmy wymagany dystans i nośmy maseczki w miejscach, w których jest to obowiązkowe.

Picie alkoholu nad Wisłą w Warszawie 2020 - co za to grozi? [MANDAT]

Osoba, która będzie pić alkohol w miejscu publicznym, popełnia wykroczenie, które karane jest grzywną. Jej wysokość wynosi ok. 100 zł. Co warte podkreślenia, kwotę należy uiścić w ciągu 7 dni od daty otrzymania mandatu. Jeśli go nie przyjmiemy, sprawa zostanie przekazana do sądu.

RadioZET.pl