Zamknij

Czy można płacić BLIKiem w Biedronce w kasach normalnych i samoobsługowych?

22.10.2020 18:00
Czy można płacić BLIKiem w Biedronce w kasach normalnych i samoobsługowych?
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER / East News

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa forma płatności BLIK. Czy można w ten sposób płacić w sklepach Biedronka i jak to zrobić? Sprawdzamy najważniejsze informacje na ten temat dla klientów jednego z marketów.

Czy można płacić BLIKiem w Biedronce w kasach normalnych i samoobsługowych? Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące płatności BLIKiem w Biedronce, czyli m.in. czy można płacić tym sposobem za zakupy i w jaki sposób to zrobić.

Czy można płacić BLIKiem w Biedronce w kasach normalnych i samoobsługowych?

Wiele osób, którzy na co dzień korzystają z systemu płatności mobilnych, zastanawia się, czy w Biedronce można płacić BLIKiem i czy taka opcja jest dostępna zarówno w kasach normalnych, jak i tych samoobsługowych. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej sklepu, we wszystkich placówkach są dostępne płatności BLIKiem. Z tej opcji można skorzystać we wszystkich typach kas. Cała operacja nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Z systemu BLIK mogą korzystać tylko klienci bankowości mobilnej jednego z banków uczestniczących w systemie. Usługa BLIK jest dostępna w takich bankach jak Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska SA, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Inteligo, Getin Bank, Noble Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Crédit Agricole, Pekao SA, Nest Bank oraz w bankach zrzeszonych w grupie SGB.

BLIK: co to jest? Jak i gdzie można zapłacić za pomocą kodu BLIK? [BANKI]

W jaki sposób zapłacić BLIKiem w Biedronce?

Aby zapłacić za zakupy BLIKiem w Biedronce, należy najpierw poinformować sprzedawcę, że chcemy skorzystać z tej formy płatności. Następnie należy wygenerować w aplikacji naszego banku kod BLIK. Gdy na terminalu wyświetli się odpowiedni komunikat, można wprowadzić kod BLIK. Ostatnim krokiem, który należy wykonać, jest potwierdzenie transakcji w telefonie. Jeśli płatność przebiegła bez problemu, otrzymamy paragon oraz potwierdzenie wykonania transakcji.

Przypomnijmy, że BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowanie czeków z 9-cyfrowym kodem.

RadioZET.pl/biedronka.pl