Zamknij

Czy można rozpalić grilla na swojej posesji i czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie 2020?

Karolina Piotrowska
30.04.2020 14:07
Czy można rozpalić grilla na swojej posesji i czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie?
fot. Shutterstock

W związku ze zbliżającą się majówką 2020 wiele osób zastanawia się, czy można rozpalić grilla na swojej posesji albo czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie. W poniższym artykule zebraliśmy informacje na ten temat.

Czy można rozpalić grilla na swojej posesji i czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.

Majówka 2020 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DNI WOLNE]

Czy w czasie epidemii można rozpalić grilla na swojej posesji?

Zbliża się majówka 2020, w związku z czym wiele osób zastanawia się, czy można rozpalić grilla na swojej posesji. W czasie epidemii koronawirusa odpowiedzi na te pytania są jeszcze bardziej pożądane, ponieważ wielu z nas pozostanie w swoich domach, zamiast na przykład wyjechać za miasto.

Według rozporządzenia MSWiA z 2010 r. ''zabronione jest rozpalanie ognia w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów''. Oznacza to, że grilla można rozpalić na swojej posesji na zewnątrz, czyli np. na tarasie, w ogrodzie lub ogródku działkowym.

Czy można rozpalić ognisko w lesie lub robić grilla i czy jest to legalne?

Należy jednak pamiętać, że nadal nie powinniśmy spotykać się ze znajomymi w czasie majówki, ponieważ wciąż istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem, a obostrzenia związane ze zgromadzeniami nie zostały jeszcze zdjęte. Majówkę 2020 najlepiej jest spędzić z najbliższą rodziną lub bliskimi, z którymi mamy kontakt na co dzień.

Czy można wyjechać na majówkę 2020 na swoją działkę i w inne miejsca?

Czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie?

Inne bardzo często pojawiające się pytanie, to m.in. czy można robić grilla na podwórku lub w ogrodzie - szczególnie teraz, w czasie epidemii koronawirusa. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku pytania o grilla na własnej posesji. Na zewnątrz, czyli na podwórku, na tarasie, w ogrodzie można legalnie rozpalić grilla.

Pogoda na majówkę 2020 - Warszawa, Zakopane, Mazury, morze: jaka będzie majówka?

Inaczej jest w przypadku, jeśli chcemy rozpalić grilla nie na swojej posesji na podwórku lub w ogrodzie, a np. w bloku na balkonie. W regulaminach wielu spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych można znaleźć zapis, który jasno mówi o zakazie grillowania na balkonie w bloku i o karach, jakie mogą zostać wyciągnięte wobec osoby, która nie zastosuje się do przepisów.

Grill na balkonie 2020 - czy można legalnie rozpalić grilla w bloku? [MANDAT]

RadioZET.pl/KP