Zamknij

Czy paczki z Aliexpress przychodzą i czy paczki z Chin są bezpieczne? [KORONAWIRUS]

Jolanta Waligóra
19.03.2020 07:56
Czy paczki do paczkomatów są dostarczane w soboty?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy paczki z Chin są bezpiecznie i czy paczki z Aliexpress przychodzą? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy właśnie czekają na jakąś przesyłkę z tego państwa. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Szczegółowe informacje na temat tego, czy paczki z Aliexpress przychodzą i czy paczki z Chin są bezpieczne, można znaleźć poniżej.

Czy paczki z Aliexpress przychodzą? Czy paczki z Chin są bezpieczne? Co warto wiedzieć na ten temat w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy paczki z Chin są bezpieczne i czy paczki z Alie przychodzą.

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live] 

Czy paczki z Chin są bezpieczne? [KORONAWIRUS]

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, czy paczki z Chin są bezpieczne. Szczegółów dotyczących bezpieczeństwa przesyłek z tego kraju poszukują przede wszystkim wszyscy ci, którzy właśnie czekają na jakąś paczkę. Otóż jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem

Koronawirus: INFOLINIA. Jaki jest NUMER TELEFONU? Po co jest infolinia? Kiedy dzwonić? [GODZINY, KONTAKT]

Główną drogą szerzenia się wirusa, jak zaznaczono w materiałach dostępnych na stronie sanepidu, jest kontakt człowiek - człowiek. GIS podał, że najprawdopodobniej wirus może być transmitowany poprzez: bezpośredni kontakt fizyczny; bezpośredni kontakt z kroplami oddechowymi, gdy zarażona osoba kicha, kaszle lub wydycha oraz pośredni kontakt poprzez dotknięcie zanieczyszczonych powierzchni, na których wirus może przetrwać przez bardzo krótki czas.

Koronawirus - jak się chronić i jak się zabezpieczyć przed zakażeniem koronawirusem?

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem. Koronawirusy są znane z tego, że nie przetrwają długo na przedmiotach takich jak listy lub paczki – podał GIS. Oznacza to, że paczki z Chin są bezpieczne i nie ma powodów do niepokoju w tej kwestii.

Jak długo koronawirus utrzymuje się na przedmiotach? Na te 10 uważaj

Czy paczki z Aliexpress przychodzą? [KORONAWIRUS]

Informacje na temat tego, czy paczki z Aliexpress przychodzą, szczególnie interesują wiele osób. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Dla osób, które czekają na swoją przesyłkę zamówioną poprzez wspomnianą powyżej platformę sprzedażową, nie mamy dobrych wiadomości - paczki z Aliexpress nie przychodzą.

Po dokonaniu zakupów na tym portalu przez danego użytkownika, po kilku dniach zostaną one anulowane, a zwrot środków na konto następuje w przeciągu kilku dni.

Koronawirus: OBJAWY. Jak poznać? Jak wygląda leczenie? [POLSKA, CHINY, WUHAN MAPA, OFIARY, 2020]

Warto także dodać, że osoby posiadające aplikację Aliexpress na telefonie mogą z łatwością śledzić przesyłkę. W tym celu należy wejść na swoje konto i wybrać opcję "Towar oczekuje na potwierdzenie". Następnie wybieramy produkt, który nas interesuje i klikamy "Śledzenie". W ten sposób otrzymamy informację na temat tego, gdzie obecne znajduje się nasza paczka z Aliexpress i jaki jest przewidywany czas jej dostawy.

Zagłosuj

Korzystasz z Aliexpress?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/GIS/Dziennik.pl/JW