Zamknij

Czy w lesie i w parku trzeba mieć maseczkę? [KORONAWIRUS]

Jolanta Waligóra
30.04.2020 15:12
Czy w lesie i w parku trzeba mieć maseczkę? [KORONAWIRUS]
fot. PIXABAY

Czy w lesie trzeba mieć maseczkę i czy w parku trzeba mieć maseczkę? 16 kwietnia 2020 roku wszedł w życie obowiązek zasłaniania nosa oraz ust w miejscach publicznych, który potrwa do odwołania. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z miejsc, w których noszenie maseczek nie jest obowiązkowe. Szczegóły na ten temat można znaleźć poniżej.

Czy w lesie trzeba mieć maseczkę? Czy w parku trzeba mieć maseczkę? Czy za nienoszenie maseczki w czasie panującej pandemii koronawirusa można dostać mandat? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w lesie i w parku trzeba mieć maseczkę.

Czy w lesie trzeba mieć maseczkę? [KORONAWIRUS]

Informacje na temat tego, czy w lesie trzeba mieć maseczkę, szczególnie interesują wiele osób. Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych wszedł w życie w czwartek 16 kwietnia 2020 i potrwa do odwołania. Od tej zasady jednak są pewne wyjątki i w niektórych miejscach maseczek nosić nie trzeba. 

Jednym z takich wyjątków są właśnie lasy, w których nie trzeba nosić maseczki. O ile jednak po samym lesie możemy spacerować bez konieczności zasłaniania nosa oraz ust, to musimy już to robić, przebywając na leśnym parkingu lub miejscu postojowym.

Pamiętajmy, że nadal obowiązują ogólne zalecenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa, także w lesie. Powinniśmy zachowywać odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się – przypomina minister środowiska Michał Woś, który rekomendował rządowi zniesienie zakazu korzystania z lasów.

Etapy odmrażania gospodarki. Jak będzie przebiegał proces znoszenia obostrzeń? [KORONAWIRUS] 

Czy w parku trzeba mieć maseczkę?

Wiele osób zastanawia się także, czy w parku trzeba mieć maseczkę w związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce. W tym wypadku sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Przebywając w parku miejskim mamy obowiązek zasłaniania nosa uraz ust. 

Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania nosa i ust dotyczy miejsc publicznych. Oznacza to, że maseczki trzeba zakładać (lub zakrywać twarz częścią odzieży) podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu, m.in. podczas ruchu pieszego, w komunikacji miejskiej, w urzędach, sklepach, w obiektach kultu religijnego, na terenach zielonych, w miejscach świadczenia usług i zakładach pracy. 

Noszenie maseczek - do kiedy obowiązkowe, od kiedy i gdzie trzeba je nosić? 

RadioZET.pl/JW