Zamknij

Czy w lesie i w parku trzeba nosić maseczkę? [STREFA ŻÓŁTA]

09.10.2020 11:33
Czy w lesie i w parku trzeba nosić maseczkę? [STREFA ŻÓŁTA]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy w lesie i w parku trzeba mieć maseczkę? od soboty 10 października 2020 roku cała Polska zostanie objęta strefą żółtą z wyłączeniem powiatów ze strefy czerwonej. Oznacza to m.in. obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z miejsc, w których noszenie maseczek nie jest obowiązkowe. Szczegóły na ten temat można znaleźć poniżej.

Czy w lesie trzeba mieć maseczkę? Czy w parku trzeba mieć maseczkę? Czy za nienoszenie maseczki w czasie panującej pandemii koronawirusa można dostać mandat? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy w lesie i w parku trzeba mieć maseczkę w strefie żółtej.

Czy w lesie trzeba mieć maseczkę? [STREFA ŻÓŁTA]

Informacje na temat tego, czy w lesie trzeba mieć maseczkę, szczególnie interesują wiele osób. Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych wejdzie w życie w sobotę 10 października 2020 i potrwa do odwołania. Od tej zasady jednak są pewne wyjątki i w niektórych miejscach maseczek nosić nie trzeba. 

Jednym z takich wyjątków są właśnie lasy, w których nie trzeba nosić maseczki. O ile jednak po samym lesie możemy spacerować bez konieczności zasłaniania nosa oraz ust, to musimy już to robić, przebywając na leśnym parkingu lub miejscu postojowym.

Maseczki - od kiedy obowiązkowe w całym kraju i gdzie trzeba je nosić? [STREFA ŻÓŁTA] 

Czy w parku trzeba mieć maseczkę? [STREFA ŻÓŁTA]

Wiele osób zastanawia się także, czy w parku w strefie żółtej trzeba mieć maseczkę. Sytuacja przedstawia się tak samo, jak to było w przypadku lasów. Przebywając w parku miejskim nie mamy obowiązku zasłaniania nosa uraz ust. 

Zwolniono z obowiązku zakrywania ust i nosa nie tylko na terenie lasów, ale także na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze - czytamy w najnowszym rozporządzeniu.

Strefa żółta - OBOSTRZENIA, zasady, ograniczenia: co oznacza strefa żółta?

Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania nosa i ust dotyczy miejsc publicznych. Oznacza to, że maseczki trzeba zakładać (lub zakrywać twarz częścią odzieży) podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu, m.in. podczas ruchu pieszego, w komunikacji miejskiej, w urzędach, sklepach, w obiektach kultu religijnego czy w miejscach świadczenia usług.

RadioZET.pl