Zamknij

Czy w weekend obowiązują godziny dla seniorów? [LISTOPAD 2020]

28.10.2020 14:48
Czy w weekend obowiązują godziny dla seniorów? [LISTOPAD 2020]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy w weekend obowiązują godziny dla seniorów? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy planują zakupy w sobotę i nie są pewni, czy będą mogli je zrobić w godzinach 10:00-12:00. Szczegóły zamieszczamy poniżej.

Godzina dla seniora 2020 - czy obowiązuje w weekend? Czy w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-12:00 zakupy w sklepach mogą robić jedynie osoby powyżej 60 lat? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy godziny dla seniorów obowiązują w weekend.

Godzina dla seniora - czy obowiązuje w weekend? [LISTOPAD 2020]

Informacje na temat tego, czy w weekend obowiązują godziny dla seniorów, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez tych, którzy planują zakupy w sobotę i nie są pewni, czy będą mogli je zrobić w godzinach 10:00-12:00. Otóż godzina dla seniora w weekend nie obowiązuje. 

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i z obniżoną odpornością. Dlatego eksperci proszą seniorów o to, by jak najrzadziej wychodzili z domu i ograniczali do minimum kontakty z innymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinni kontaktować się też z wnukami. Dzieci często przechodzą koronawirusa bezobjawowo i mogą być źródłem zakażenia.

Godziny dla seniorów - jakie sklepy, wiek, kiedy oraz od której i do której? [KORONAWIRUS]

Czy w weekend obowiązują godziny dla seniorów?

Jak już wspominaliśmy powyżej, godziny dla seniorów nie obowiązują w weekend. Rozporządzenie to zaczęło obowiązywać od czwartku 15 października. Codziennie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Godziny dla seniorów - gdzie nie obowiązują? [BANKI, IKEA, URZĘDY, APTEKI]

RadioZET.pl