Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli? [WYJAŚNIENIE]

16.04.2019 12:03

Czy wakacje 2019 przez strajk nauczycieli będą skrócone? Takie plotki już od kilku dni krążą po sieci, a rodzice i przede wszystkim uczniowie coraz bardziej obawiają się takiego scenariusza. W końcu zajęcia dydaktyczne, które nie odbędą się przez protest, możliwe, że uczniowie będą musieli odrobić. Sprawdzamy, czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli.

Czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli? [WYJAŚNIENIE] fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/EASTNEWS

Wakacje 2019 - czy będą skrócone przez protest nauczycieli? Czy uczniowie protestujących szkół będą musieli odrabiać zajęcia dydaktyczne w wakacje albo w weekendy? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i sprawdzamy, kiedy rozpoczną się wakacje 2019 i czy strajk nauczycieli wpłynie na datę zakończenia roku szkolnego.

Zagrożone matury to nie wszystko? ZNP szykuje kolejną broń

Strajk nauczycieli - czy wakacje 2019 będą skrócone?

Strajk nauczycieli to temat, który od kilku dni jest na tapecie mediów. Rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, więc pedagodzy w poniedziałek, 8 kwietnia rozpoczęli protest. Strajk polega na tym, że nauczyciele rezygnują z przeprowadzania zajęć dydaktycznych. Do tego w wybranych szkołach przestały być wydawane obiady. 

Jak będzie wyglądał strajk nauczycieli 2019? Na czym ma polegać protest?

Z uwagi na strajk nauczycieli pojawiły się obawy dotyczące egzaminów gimnazjalnych i jak się później okazało - były one słuszne. Podczas egzaminów z części humanistycznej w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji. W pozostałych jednak testy odbyły się bez zakłóceń. W kolejnych dniach egzaminy gimnazjalne odbyły się już we wszystkich placówkach. Teraz pojawiają się kolejne obawy - czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli?

Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

Czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli?

Informacji na temat tego, czy wakacje 2019 przez strajk nauczycieli będą skrócone, szuka wiele osób. Takie plotki już od kilku dni krążą po sieci, a rodzice i przede wszystkim uczniowie coraz bardziej obawiają się takiego scenariusza. Resort edukacji odniósł się do tych pogłosek - MEN nie planuje zmiany przepisów dotyczących organizacji roku szkolnego. Zakończenie będzie 21 czerwca 2019 r. Ferie letnie będą trwały w terminie od 22 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. – jak czytamy na portalu dziennikwschodni.pl, informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nie należy się zatem obawiać, że wakacje 2019 mogą zostać skrócone przez strajk nauczycieli.

Wakacje 2019 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]

Zagłosuj

Popierasz strajk nauczycieli?

» Kiedy zakończenie roku szkolnego 2019 dla uczniów, a kiedy dla maturzystów?

RadioZET.pl/JW

Oceń