Zamknij

Czy zamkną szkoły w październiku 2020 przez koronawirusa?

16.10.2020 09:16
Czy zamkną szkoły w październiku 2020 przez koronawirusa?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy szkoły będą zamknięte od października 2020? Informacji na temat zamknięcia placówek edukacyjnych oraz przywrócenia lekcji zdalnych szuka wiele osób, a przede wszystkim uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Szczegóły dotyczące tego, czy zamkną szkoły w październiku przez koronawirusa, można znaleźć poniżej

Czy szkoły będą zamknięte od października 2020? Czy zamkną szkoły przez koronawirusa? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy powrócą zdalne lekcje.

Czy szkoły będą zamknięte od października 2020? [KORONAWIRUS]

Informacje na temat tego, czy zamkną szkoły w październiku przez koronawirusa, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wszystko za sprawą gwałtownego wzrostu zakażeń COVID-19 w Polsce. 

Początkowo 10 października podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Polski Mateusz Morawiecki oświadczył, że szkoły nie zostaną zamknięteDzisiaj nie widzimy konieczności, żeby wprowadzać tryb nauki w trybie zdalnym - mówił Morawiecki. - Uważamy, że ryzyko związane z koronawirusem jest największe dla osób starszych - podkreślał premier. 

Nie wszyscy uczniowie byli zadowoleni z decyzji premiera. Wielu z nich otwarcie mówiło, że z uwagi na wzrost zakażeń, boją się chodzić do szkoły. Po konferencji prasowej uczniowie w mediach społecznościowych zaczęli namawiać innych do udziału w proteście. Niektórzy protestujący w poniedziałek nie poszli do szkoły, a inni - w geście solidarności - ubrali się na czarno. 

Protest uczniowski w całej Polsce. "My naprawdę się boimy"

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że część uczniów z kolei popiera decyzję premiera. Uważają oni, że okres, który spędzili w domu i mieli zajęcia online, nie był w ogóle produktywny. 

Ta sytuacja jednak szybko się zmieniła i zaledwie tydzień później poinformowano o zamknięciu szkół ponadpodstawowych i wyższych w strefach czerwonych oraz o przejściu na tryb hybrydowy w strefach żółtych.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Czy zamkną szkoły przez koronawirusa? [PAŹDZIERNIK]

Jak już wspominaliśmy powyżej, w strefie żółtej szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe będą funkcjonować w trybie hybrydowym (najprościej mówiąc, nauka hybrydowa to połączenie lekcji przeprowadzonych zdalnie i w szkołach), a w strefie czerwonej będą pracować wyłącznie zdalnie. Ma to obowiązywać od soboty, 17 października. Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować jak dotąd. 

Strefa czerwona, żółta w Polsce - powiaty: co wolno, co jest zabronione i gdzie? [MAPA, OBOSTRZENIA]

RadioZET.pl