Zamknij

Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki? Odpowiedź z Milionerów

Paweł Żurek
02.07.2019 13:16
Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki? Odpowiedź z Milionerów
fot. screen Milionerzy

Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki? To pytanie sprawiło sporo problemów uczestniczce Milionerów. Sprawdzamy poprawną odpowiedź na zadane w trakcie odcinka pytanie: Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki?

Poprawną odpowiedź na pytanie z odcinka Milionerów, który został pokazany 2.07 podczas powtórek, można znaleźć w tym artykule.

Milionerzy - Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki [2.07]

Dokładna treść pytania zadanego uczestniczce w trakcie odcinka Milionerów brzmiała: 

"Od soboty do pierwszego jeszcze trzy tygodnie. Z głodu wbijam dłoń w ścianę. Drugą trzymam spodnie. Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki?"

  • A.      Beaty Szydło
  • B.      Mateusza Kijowskiego
  • C.      Antoniego Macierewicza
  • D.      Jarosława Gowina

Uczestniczce Milionerów odpowiedź na to pytanie zajęła dłuższą chwilę. Po zastanowieniu się wybrała opcję D - Jarosława Gowina. 

>> Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"

Czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki? Odpowiedź z Milionerów 2.07

Poprawną odpowiedzią na pytanie: czyja bieda natchnęła Pawła Kukiza do napisania piosenki, jest odpowiedź D, czyli Jarosława Gowina. Ten cytat odnosi się do wypowiedzi ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który powiedział, że czasem z jego rządowej pensji nie starcza mu do pierwszego dnia miesiąca.

W tym samym odcinku, uczestniczka Milionerów usłyszała m.in. takie pytania:

- Trzy puste, a jedno z treścią, to..?

- Czego doświadczają klimakteryczne owoce? 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych. Taką kwotę udało się wywalczyć trzem uczestnikom: w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/PZ