Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł

13.08.2019 11:52

Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 10 tysięcy złotych.

Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? Pytanie z Milionerów za 10 tys. zł fot. screen Milionerzy.pl/player.pl

Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 10 tysięcy złotych.

Jaki miesiąc patronuje wieczornym nabożeństwom przy przydrożnych kapliczkach? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł

Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to kto był matką czterech królów nie była oczywista dla uczestniczki teleturnieju. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Władysława Jagiełły

B. Władysława Warneńczyka

C. Kazimierza Jagiellończyka

D. Stefana Batorego

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego i zadzwoniła do przyjaciela. Ten podpowiedział, by wybrać odpowiedź C. To, czy rada przyjaciela okazała się trafna, prowadzący Milionerów Hubert Urbański zdradził jednak dopiero po przerwie reklamowej.

MILIONERZY - Czyją matką jest matka królów, dokładnie czterech królów? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to czyją matką była matka czterech królów brzmi: Kazimierz Jagiellończyk. Uczestniczka odpowiedział prawidłowo i mogła grać dalej. 

Matka czterech królów to Elżbieta Rakuszanka (Habsburżanka), niem. Elisabeth von Habsburg (ur. w Wiedniu pod koniec 1436 lub początek 1437[1], zm. 30 sierpnia 1505 w Krakowie), królowa polska i wielka księżna litewska.  Jej bratem był Władysław Pogrobowiec.

Zwana jest matką królów, gdyż czterech z jej synów zostało królami, a córki Elżbiety poprzez swoje małżeństwa zostały skoligacone z większością panujących wówczas dynastii europejskich.

RadioZET.pl/PZ

Oceń