Zamknij

Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w 2017...? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
30.01.2020 13:33
Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w 2017...? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 r. cenę ponad miliona dolarów? Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie zamieszczamy poniżej.  Sprawdzamy też, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 250 tysięcy złotych.    

Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 r. cenę ponad miliona dolarów? "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy również, którą odpowiedź w "Milionerach" ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 250 tysięcy złotych.    

Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w 2017... - MILIONERZY

Odpowiedź na to, czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 r. cenę ponad miliona dolarów, uczestniczce teleturnieju "Milionerzy" przysporzyła niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiają się następująco:

A - Władysława Tatarkiewicza

B - Alberta Einsteina

C - Immanuela Kanta

D - Arystotelesa

Pierwszym skojarzeniem uczestniki teleturnieju "Milionerzy" była odpowiedź A., czyli Władysław Tatarkiewicz. Choć gracz nie był pewien swojej odpowiedzi, to jednak ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie tego wariantu.

Przypomnijmy, że odcinek z udziałem uczestniczki wyemitowany zostanie w czwartek, 30 stycznia 2020 roku. Nowy epizod "Milionerów" będzie można oglądać o godzinie 20:55 na antenie TVN.

Milionerzy - czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie... [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie w "Milionerach", czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 r. cenę ponad miliona dolarów, jest odpowiedź B, czyli Alberta Einsteina. Oznacza to, że uczestniczka programu wybrała błędny wariant i zakończyła grę o milion z gwarantowanymi 40 000 zł.

Albert Einstein napisał "teorię szczęścia" po niemiecku w 1922 roku podczas podroży do Japonii i wręczył ją chłopcu hotelowemu, gdy zorientował się, że nie ma przy sobie drobnych na napiwek. Napisał:

Spokój i skromne życie przynosi więcej szczęścia niż dążenie do sukcesu łączące się z ciągłym niepokojem.

"Teoria szczęścia" Alberta Einsteina na aukcji w Jerozolimie osiągnęła cenę dokładnie 1,3 mln dolarów. Ceną wyjściową było 2 tys. dolarów.

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i nakrętki? Odpowiedź z "Milionerów"

RadioZET.pl/JW