Zamknij

Czym najczęściej odżywiają się hipopotamy? Odpowiedź i pytanie [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
10.10.2019 11:05
Czym najczęściej odżywiają się hipopotamy? Odpowiedź i pytanie [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Czym najczęściej odżywiają się hipopotamy? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza będzie można oglądać w czwartek, 10 października 2019 roku. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, co jedzą hipopotamy.

Czym najczęściej odżywiają się hipopotamy? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z popularnego programu TVN, jej wyjaśnienie oraz inne szczegóły, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Co jedzą hipopotamy? [MILIONERZY]

Pytanie na temat tego, czym najczęściej odżywiają się hipopotamy, usłyszał jeden z uczestników popularnego programu TVN "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w czwartek, 10 października 2019 roku. Tradycyjnie uczestnik show do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - rybami

B - drobnymi ssakami

C - padliną

D - roślinami

Czym najczęściej odżywiają się hipopotamy? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co jedzą hipopotamy, jest odpowiedź D, czyli roślinami.

Hipopotamy żywią się głównie trawami, w mniejszej ilości roślinami wodnymi, a przy niedostatku preferowanego pokarmu jedzą różne inne rośliny. Istnieją rzadkie doniesienia o przypadkach zachowań padlinożernych, zwykle w bliskim sąsiedztwie zbiorników wodnych. Zdarzały się też obserwacje zachowań mięsożernych, a nawet kanibalizmu i drapieżnictwa. Anatomia żołądka hipopotamów dowodzi, że nie są to zwierzęta przystosowane do trawienia mięsnego pokarmu, a mięsożerność tych zwierząt może być związana z nieracjonalnym zachowaniem lub niedostatkiem pożywienia.

RadioZET.pl/JW