Zamknij

Czym wypełniona bywa montgolfiera? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Redakcja
09.08.2018 14:30
Czym wypełniona bywa montgolfiera? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"
fot. screen Player.pl

Czym wypełniona bywa montgolfiera? - pytanie z "Milionerów" sprawiło uczestnikowi niemały problem. Poniżej przedstawiamy prawidłową odpowiedź i sprawdzamy, co to jest montgolfiera.

Czym wypełniona montgolfiera? Co to jest montgolfiera? Odpowiedzi na takie pytania znajdziecie poniżej. Jak poradził sobie z tym zadaniem uczestnik teleturnieju "Milionerzy"?

Czym wypełniona bywa montgolfiera?

Czym wypełniona montgolfiera? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszał uczestnik teleturnieju "Milionerzy". Tradycyjnie miał on do wyboru cztery możliwe odpowiedzi:

A - złotymi monetami

B - ogrzanym powietrzem

C - przednim winem

D - solami do kąpieli

Uczestnik jednak nie był pewien, która odpowiedź jest poprawna. W związku z tym postanowił wykorzystać koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Zadzwonił do kolegi, Artura, który także nie był pewien poprawnej odpowiedzi "Nie wiem, jakbym miał strzelać, to obstawiłbym chyba powietrze. To strzał." - mówił. Uczestnik zdecydował się zatem wykorzystać ostatnie koło ratunkowe - pół na pół. Po losowym wyeliminowaniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A i B. Uczestnik zaufał przypuszczeniu przyjaciela i zaznaczył odpowiedź B.

Czym wypełniona montgolfiera? Prawidłowa odpowiedź to B - ogrzanym powietrzem.

Co to jest montgolfiera? 

Montgolfiera, inaczej balon na ogrzane powietrze to rodzaj balonu, w którym siła nośna wynika z różnicy gęstości ogrzanego powietrza wewnątrz i chłodniejszego na zewnątrz balonu. Pierwsze balony na ogrzane powietrze zostały zbudowane przez braci Montgolfier w 1782 roku, od których nazwiska ten typ balonu był pierwotnie określany montgolfiera.

RadioZET.pl/JW