Zamknij

Czym zaprawiano napój Vin Mariani? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 250 tys. złotych

Karolina Piotrowska
24.07.2019 12:07
Czym zaprawiano napój Vin Mariani? Pytanie i odpowiedź z Milionerów za 250 tys. złotych
fot. screen / player.pl

Czym zaprawiano napój Vin Mariani? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 250 tysięcy złotych.

Czym zaprawiano napój Vin Mariani? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 250 tysięcy złotych.

Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? Pytanie z Milionerów za 250 tys. zł

Czym zaprawiano napój Vin Mariani? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Czym zaprawiano napój alkoholowy Vin Mariani reklamowany na plakatach przez papieża Leona XIII?" w pierwszej chwili nie była oczywista dla uczestniczki, jednak wzbudziła u niej pewne skojarzenia. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. wodą święconą

B. liśćmi koki

C. łzami pątników 

D. złotem, kadzidłem i mirrą

Uczestniczka nie mogła już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Chwilę analizowała wszystkie możliwe odpowiedzi i od razu odrzuciła C. i D. W związku z tym pozostały jej do wyboru dwa warianty, jednak ostatecznie zdecydowała, że w tym momencie chce zakończyć grę.

MILIONERZY - Czym zaprawiano napój alkoholowy Vin Mariani? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Czym zaprawiano napój alkoholowy Vin Mariani reklamowany na plakatach przez papieża Leona XIII?", to B. Uczestniczka w jednym z momentów programu zastanawiała się nad tym wariantem, jednak bliżej było jej do odpowiedzi A. Wygrała 125 tysięcy złotych.

Vin Mariani (fr. wino Marianiego) to napój alkoholowy opracowany w 1863 r. przez francuskiego chemika Angelo Marianiego. Robiono go z wina z apelacji Bordeaux z dodatkiem liści koki, które pod wpływem etanolu uwalniały kokainę. Wino to zyskało sporą popularność, nawet na dworze królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii - Wiktorii oraz papieży Leona XIII i Piusa X.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/KP