Zamknij

Damian Szymański - kim jest piłkarz reprezentacji Polski?

Redakcja
29.08.2018 13:55
Damian Szymański - kim jest piłkarz reprezentacji Polski? [INSTAGRAM, FACEBOOK]
fot. Instagram / @damianszymanskii

Damian Szymański to nowy pomocnik reprezentacji Polski. Sportowiec został powołany do kadry przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze z Włochami oraz Irlandią. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o nowym zawodniku w kadrze, a także przedstawiamy jego krótki życiorys.

Kim jest Damian Szymański? Piłkarz reprezentacji Polski został powołany do kadry narodowej przez nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Sprawdzamy, jak wyglądała jego dotychczasowa kariera oraz inne informacje na temat piłkarza.

Damian Szymański - kim jest nowy piłkarz reprezentacji Polski? [WIEK, WZROST, WISŁA PŁOCK]

Damian Szymański, czyli nowy piłkarz reprezentacji Polski ma 23 lata - urodził się 16 czerwca 1995 roku w Kraśniku. Ma 181 centymetrów wzrostu i jest prawonożnym piłkarzem. Gra na pozycji środkowego pomocnika. Jego obecnym klubem jest Wisła Płock, w której gra od sierpnia 2017 roku.

Damian Szymański jest wychowankiem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik. Następnie był zawodnikiem drużyn młodzieżowych Stali Kraśnik oraz GKS-u Bełchatów (juniorzy i Młoda Ekstraklasa). Poza tym grał także w drużynach GKS Bełchatów i Jagiellonia Białystok.

Do tej pory zadebiutował w klubie GKS Bełchatów w meczach z Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:1), GKS Katowice (5:0), Górnik Zabrze (0:2), a w klubie Jagiellonia Białystok II z Huragan Morąg (0:3) i Dinamo Batumi (4:0). Do tej pory wystąpił w 35 meczach Ekstraklasy.

» Arkadiusz Reca - kim jest kadrowicz reprezentacji Polski? [Insta, ślub]

Nowy piłkarz reprezentacji Polski Damian Szymański: Instagram, Facebook, informacje

Damian Szymański w reprezentacji Polski będzie występował na pozycji pomocnika. Piłkarz udziela się w social mediach, m.in. na Instagramie. Najłatwiej możemy go znaleźć po jego nazwie użytkownika - @damianszymanskii. Nie prowadzi on ani nie posiada oficjalnego fanpage'a na Facebooku.

» Mecze Polski 2018 - kiedy i z kim następny mecz reprezentacji?

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 ogłosił listę piłkarzy powołanych na najbliższe mecze - 7 września z Włochami w Bolonii w Lidze Narodów oraz towarzyski z Irlandią 11 września we Wrocławiu.

Zobacz także:

RadioZET.pl/KP