Zamknij

Daniel Obajtek - kim jest prezes PKN Orlen? [kariera, informacje]

Redakcja
25.10.2018 14:17
Daniel Obajtek - kim jest prezes PKN Orlen? [kariera, informacje]
fot. Youtube/Telewizja Republika

Daniel Obajtek zastąpi Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP? Jak donosi Gazeta Wyborcza, politycy PiS obwiniają Kurskiego za słaby wynik w wyborach samorządowych 2018. Z uwagi na to, że pozycja prezesa Telewizji Polskiej jest coraz słabsza, pojawiły się pogłoski, że następcą Kurskiego mógłby zostać Daniel Obajtek – obecny prezes PKN Orlen. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Kim jest Daniel Obajtek? Informacje na temat prezesa PKN Orlen można znaleźć poniżej.

Daniel Obajtek - kim jest prezes PKN Orlen?

Daniel Obajtek urodził się 2 stycznia 1976 roku w Myślenicach. Początkowo pracował na stanowisku operatora maszyn, później kierownika, aż w końcu objął funkcję dyrektora w firmie "Elektroplast". W 2006 został wybrany na wójta gminy Pcim. Po tym okresie Daniel Obajtek jeszcze dwukrotnie objął tę funkcję, uzyskując ponad 86% głosów. W wieku 38 lat ukończył studia na Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, na kierunku ochrona środowiska. 

Daniel Obajtek w 2015 powołany został na funkcję pełniącego obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a rok później na stanowisko prezesa. Z kolei w 2017 powołany został na stanowisko prezesa grupy energetycznej Energa S.A. W tym roku, po objęciu przez niego funkcji prezesa, zysk netto spółki Energa wzrósł pięciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku. 

Daniel Obajtek prezesem PKN Orlen został 5 lutego 2018. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Jasińskiego. W tym samym roku objął także funkcję Przewodniczącego Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie odpowiada za partnerską współpracę mającą na celu rozwój polskiego sportu i ruchu olimpijskiego.

Daniel Obajtek zastąpi Jacka Kurskiego?

Daniel Obajtek zastąpi Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP? Jak donosi Gazeta Wyborcza, politycy PiS obwiniają Kurskiego za słaby wynik w wyborach samorządowych 2018.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Jarosław Kaczyński za gorszy wynik obwinia prezesa TVP Jacka Kurskiego, który w trakcie kampanii miał zmobilizować negatywny elektorat PiS. Z uwagi na to, że pozycja prezesa Telewizji Polskiej jest coraz słabsza, pojawiły się pogłoski, że następcą Kurskiego mógłby zostać Daniel Obajtek – obecny prezes PKN Orlen. Szczegółowe informacje można znaleźć w linku poniżej.

» PiS chce odwołać Jacka Kurskiego. Podają dwie zaskakujące kandydatury! «

RadioZET.pl/JW