Zamknij

Dawid Kownacki - kim jest piłkarz reprezentacji? [WIEK, DZIEWCZYNA, INSTA]

Redakcja
18.06.2018 14:01
Dawid Kownacki - kim jest piłkarz reprezentacji? [WIEK, DZIEWCZYNA, INSTA]
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Dawid Kownacki? To piłkarz występujący na pozycji napastnika w reprezentacji Polski i włoskim klubie Sampdoria. Młody zawodnik razem z naszą reprezentacją pojedzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o 21-letnim sportowcu.

Kim jest Dawid Kownacki? - Instagram, dziewczyna, wiek, zarobki. Sprawdzamy wszystkie najistotniejsze informacje o piłkarzu, który znalazł się w kadrze narodowej na mundialu 2018.

» Jacek Góralski - kim jest piłkarz reprezentacji Polski? [ŻONA, WIEK, INSTA] «

Dawid Kownacki - kim jest piłkarz reprezentacji Polski? [KARIERA]

Dawid Kownacki to wychowanek klubu ZKS Stilon Gorzów Wielkopolski. W 2005 roku przeszedł do Lecha Poznań, gdzie 8 lat później rozpoczął swoją profesjonalną karierę. 6 grudnia 2013 roku zadebiutował w Ekstraklasie. To własnie wtedy w meczu z Wisłą Kraków w 83. minucie zmienił Kaspra Hämäläinena. Pierwszą bramkę dla Lecha Poznań strzelił 21 lutego 2014 roku w 58. minucie meczu z Pogonią Szczecin. Tym samym jest jednym z pięciu piłkarzy w historii Ekstraklasy, którym udało się zdobyć bramkę przed ukończeniem 17 lat.

Sezon 2013/2014 zakończył, mając na koncie 13 meczów i 2 gole. Dawid Kownacki został nominowany do nagrody "Odkrycie sezonu". W następnym sezonie, zdobywając 3 gole, pomógł Lechowi Poznań w zdobyciu mistrzostwa Polski. Po spektakularnych sukcesach znalazł się na liście 98 nominowanych do nagrody "Złotego Chłopca". Przyznawana jest ona przez dziennikarzy dla najlepszego sportowca do 21. roku życia grającego w Europie. W tym samym roku zawodnik podpisał kontakt z włoskim klubem Sampdoria

Dawid Kownacki 4 czerwca 2018 roku znalazł się w 23-osobowej kadrze na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji. 12 czerwca strzelił w meczu towarzyskim z Litwą swoją pierwszą bramkę w reprezentacji.

» Jan Bednarek - kim jest obrońca reprezentacji? [DZIEWCZYNA, WIEK] «

Dawid Kownacki - wiek, dziewczyna, zarobki, wzrost, Instagram [ZDJĘCIA I INFORMACJE]

Piłkarz urodził się 14 marca 1997 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku skończył 21 lat. Ma 186 cm wzrostu. Dawid Kownacki jest środkowym napastnikiem, co jest jego główną pozycją. Dodatkowe to lewy i prawy napastnik. Aktualna wartość rynkowa zawodnika wynosi ok. 7 mln euro.

Dziewczyna Dawida Kownackiego to Aleksandra Adamczak, 24-letnia modelka, która pojawiła się w jednym z numerów magazynu "Playboy". Piłkarz chętnie zamieszcza zdjęcia z ukochaną w swoich mediach społecznościowych. Dawida Kownackiego na Instagramie można znaleźć pod nazwą: dkownacki9. Obecnie śledzi go blisko 65 tys. osób!

1
2
3
4

RadioZET.pl/JW