Zamknij

Dawid Kubacki - kim jest skoczek narciarski? [Dziewczyna, wzrost, wiek]

Redakcja
18.01.2019 10:37
Dawid Kubacki - kim jest skoczek narciarski? [Dziewczyna, wzrost, wiek]
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Dawid Kubacki to polski skoczek narciarski i członek kadry narodowej. Choć w zawodach Pucharu Świata bierze udział już kilka sezonów, to głośno o sportowcu zrobiło się przede wszystkim po tym, jak 13 stycznia 2019 w Predazzo odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie PŚ. Co warto wiedzieć o skoczku narciarskim? Sprawdzamy, kim jest Dawid Kubacki i przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Dawid Kubacki? Dziewczyna, wzrost, wiek, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat polskiego skoczka narciarskiego można znaleźć poniżej.

Dawid Kubacki - kim jest skoczek narciarski? [KARIERA, OSIĄGNIĘCIA]

Dawid Kubacki to polski skoczek narciarski, zawodnik Klubu Wisła Zakopane i członek kadry narodowej. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku został drużynowym brązowym medalistą, na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti w 2017 złotym, a w Val di Fiemme w 2013 brązowym. Dawid Kubacki jest zwycięzcą Letniego Grand Prix 2017 i drugim zawodnikiem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015. 

»  PŚ w skokach narciarskich 2018/19 - TERMINARZ zawodów «

Jest także indywidualnym letnim mistrzem Polski z 2013 i (dwukrotnie) 2015 roku, łącznie kilkunastokrotnie stanął na podium mistrzostw kraju. Dawid Kubacki to również kilkukrotny zwycięzca konkursów Letniego Grand Prix.

Choć w zawodach Pucharu Świata bierze udział już kilka sezonów, to głośno zrobiło się o nim przede wszystkim po 13 stycznia 2019, kiedy to w Predazzo odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie PŚ. Przypominamy, że Dawid Kubacki najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się w sezonie 2017/2018, gdy był 9.

»  PŚ w skokach narciarskich 2018/19: KLASYFIKACJA generalna [WYNIKI] «

Dawid Kubacki - dziewczyna, wzrost, wiek, Instagram, informacje

Dawid Kubacki urodził się 12 marca w 1990. W tym roku skończy 29 lat. Skoczek narciarski ma około 180 cm wzrostu i waży około 64 kilogramów. Dziewczyna Dawida Kubackiego, jak i sam zawodnik bardzo chronią swoją prywatność. Wiadomo jednak, że jego narzeczona to Marta Majcher. Jak podaje "Fakt", mieszka w Zakopanem, ale studiuje na AWF-ie w rodzinnych Katowicach. 

Dawid Kubacki na Instagramie figuruje pod nazwą: dawid.kubacki.official. Obecnie obserwuje go blisko 100 tysięcy osób.

RadioZET.pl/JW