Zamknij

Dawid Kwiatkowski: wiek, wzrost, Instagram - kim jest juror The Voice Kids?

Karolina Piotrowska
03.01.2020 11:54
Dawid Kwiatkowski: wiek, wzrost, Instagram - kim jest juror The Voice Kids?
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kim jest Dawid Kwiatkowski, juror The Voice Kids? Choć znany piosenkarz pojawił się do tej pory w kilku programach telewizyjnych, wiele osób nadal szuka informacji na jego temat. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o jednym z jurorów, czyli m.in. kim jest Dawid Kwiatkowski, ile ma lat i inne informacje.

Dawid Kwiatkowski: wiek, wzrost, Instagram - kim jest juror The Voice Kids? W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o jednym z jurorów, czyli m.in. kim jest Dawid Kwiatkowski, ile ma lat i inne.

Kim jest Dawid Kwiatkowski i ile ma lat? [WIEK, WZROST, DZIEWCZYNA, PIOSENKI]

Dawid Kwiatkowski ma 24 lata - urodził się 1 stycznia 1996 w Gorzowie Wielkopolskim. Jest polskim piosenkarzem, autorem tekstów i osobowością telewizyjną. Gra na gitarze akustycznej i elektrycznej. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2012 roku. Zaczynał w zespole Two of Us. Od początku porównywany był do Justina Biebera. Dawid Kwiatkowski ma 174 cm wzrostu. 

Wydał sześć solowych albumów studyjnych: "9893" (2013), "9893 Akustycznie" (2014), "Pop & Roll" (2014), "Element trzeci" (2015), "Countdown" (2016) i "13 grzechów niczyich" (2019). Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i jedną złotą.

Jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, a także zdobywcą czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award i jednej Telekamery. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych "SpongeBob: Na suchym lądzie" i "Sing". Prowadzi czynnie działalność charytatywną.

Dawid Kwiatkowski niewiele zdradza na temat swojego życia prywatnego. Muzyk nigdy nie ujawnił, czy z kimś się spotyka, czy nie. W sieci jednak pojawiają się plotki, że być może dziewczyną Dawida Kwiatkowskiego jest Sara Pilewicz - siostra menedżera artysty, Igora Pilewicza. 

Dawid Kwiatkowski - Instagram, koncerty, sklep

Na Instagramie Dawid Kwiatkowski jest aktywny jako @kwiatkowsky. Jego konto obserwuje ponad 1 milion użytkowników. Informacje o jego koncertach można znaleźć m.in. na jego fanpage'u na Facebooku - Dawid Kwiatkowski @dawidkwiatkowskioff.

W 2016 roku powstał sklep Dawida Kwiatkowskiego o nazwie DAVID YANG STORE. Można było tam kupić m.in. płyty wokalisty, t-shirty, czapki kubki oraz pościel. Strona internetowa jak na razie jest nieaktywna.

RadioZET.pl/KP