Zamknij

Dawid Ogrodnik - kim jest aktor i gość Wojewódzkiego? [FILMY, WIEK, ŻONA, CÓRKA]

Jolanta Waligóra
22.10.2019 13:43
Dawid Ogrodnik - kim jest aktor i gość Wojewódzkiego? [FILMY, WIEK, ŻONA, CÓRKA]
fot. Mateusz Ochocki/KFP/Reporter/EASTNEWS

Kim jest Dawid Ogrodnik? Aktor teatralny i filmowy będzie gościem w programie "Kuba Wojewódzki" we wtorek, 22 października 2019. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z Piotrem Adamczykiem. Sprawdzamy szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Dawida Ogrodnika, wiek, żona, córka i filmy, w których zagrał aktor.

Kim jest Dawid Ogrodnik? Wiek, wzrost, filmy, żona, córka, życie prywatne, Instagram, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat aktora i gościa programu "Kuba Wojewódzki" 22.10, można znaleźć w tym artykule.

Dawid Ogrodnik - kim jest aktor i w czym zagrał? [FILMY]

Dawid Ogrodnik urodził się w Wągrowcu w woj. wielkopolskim. To polski aktor teatralny oraz filmowy. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Kariera artysty bardzo prężnie się rozwija. Aktor na swoim koncie ma liczne występy - nierzadko pierwszoplanowe - w serialach i filmach. Dawid Ogrodnik zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Jesteś Bogiem", "Che się żyć", "Disco Polo", "Ostatnia rodzina", "Cicha noc", "Rojst" czy "Ciemno, prawie noc". 

Obecnie w repertuarze kinowym znaleźć można także film z Dawidem Ogrodnikiem "Ikar. Legenda Mietka Kosza", w którym aktor wcielą się w tytułową postać. Produkcja opowiada o życiu niewidomego muzyka Mieczysława Kosza. Jeśli chodzi o filmowe premiery zapowiedziane na 2020 rok, w których także zobaczymy Dawida Ogrodnika, to można wymienić "Najmro" (jako Zdzisław Najmrodzki) oraz "Broad Peak" (jako Adam Bielecki). 

Ikar. Legenda Mietka Kosza: Gdyby nie Piotr Adamczyk, to produkcja by nie powstała? [WIDEO]

Dawid Ogrodnik może poszczyć się także wieloma nagrodami. Aktor został m.in. dwukrotnym laureatem nagrody za główną rolę męską (2017, 2019) oraz dwukrotnym laureatem nagrody za drugoplanową rolę męską (2012, 2014) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także dwukrotnym laureatem Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii: najlepsza główna rola męska (2014, 2018). Z kolei w 2014 roku Dawid Ogrodnik otrzymał nagrodę Paszport "Polityki" w kategorii "Film".

Dawid Ogrodnik - wiek, wzrost, żona, córka, Instagram, życie prywatne

Dawid Ogrodnik ma 33 lata - aktor urodził się 15 czerwca 1986 roku. Ma około 180 cm wzrostu. 

Artysta związany jest z polską aktorką teatralną i filmową Martą Nieradkiewicz prawdopodobnie od 2014. Para nie wzięła ślubu. W 2018 roku na świat przyszło pierwsze dziecko Dawida Ogrodnika i Marty Nieradkiewicz - córka Jaśmina.

Dawid Ogrodnik na Instagramie figuruje pod nazwą: dawidogrodnikofficial. Obecnie obserwuje go ponad 5 tysięcy osób.

Dawid Ogrodnik u Kuby Wojewódzkiego - kiedy obejrzeć?

Dawid Ogrodnik u "Kuby Wojewódzkiego" pojawi się we wtorek, 22 października 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" aktor zasiądzie razem z Piotrem Adamczykiem. Odcinek z ich udziałem będzie można obejrzeć o godzinie 22:30 w TVN.

Najnowszy odcinek programu "Kuba Wojewódzki" dostępny będzie także online na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/JW