Zamknij

Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców... - odpowiedź na pytanie z Milionerów

Karolina Piotrowska
03.07.2019 13:16
Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców... - odpowiedź na pytanie z Milionerów
fot. screen / player.pl

Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i przejść dalej.

Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami... - pytanie z Milionerów

Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "defenestracja praska to wyrzucenie siedmiu rajców...", wymagała od uczestniczki programu znajomości wydarzeń historycznych. Do wyboru miała ona tradycyjnie cztery warianty:

A. przez okno 

B. z pociągu 

C. z partii 

D. z pracy

Uczestniczka postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - Pytanie do publiczności. Po jednoznacznym wskazaniu przez osoby na widowni odpowiedzi A, ostatecznie wybrała ona ten wariant.

MILIONERZY - Defenestracja praska to wyrzucenie siedmiu rajców...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców...", to A. Była ona warta 5 tysięcy złotych. Uczestniczka zasugerował się podpowiedziami ze strony publiczności i ostatecznie zaznaczyła prawidłową odpowiedź.

Defenestracja praska (łac. de fenestra – przez okno, Pražská defenestrace) to nazwa trzech wydarzeń z historii Czech. W każdym przypadku doszło do wyrzucenia osób przez okno w Pradze. I defenestracja praska miała miejsce 30 lipca 1419 roku i została dokonana w czasie powstania husyckiego, podczas sporu w Radzie Miasta, kiedy zostało wyrzuconych przez okno Ratusza Nowomiejskiego w Pradze siedmiu katolickich rajców.

Najmniej do zrobienia mamy w mieszkaniu oddanym w stanie... - odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP