Zamknij

Defilada wojskowa 2019: Katowice - UTRUDNIENIA, zmiany komunikacyjne [15.08]

Jolanta Waligóra
14.08.2019 14:19
Defilada wojskowa 2019: Katowice - UTRUDNIENIA, zmiany komunikacyjne [15.08]
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Utrudnienia w Katowicach w związku z defiladą wojskową, która zaplanowana jest na 15 sierpnia 2019, czyli Święto Wojska Polskiego, rozpoczną się już dzień wcześniej. Niektóre ulice będą nieprzejezdne, a zmianie ulegnie m.in. funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje o utrudnieniach w Katowicach 15.08.2019 i defiladzie wojskowej, można znaleźć poniżej.

Defilada wojskowa 2019 - Katowice: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, zamknięte ulice, nieprzejezdne drogi oraz inne informacje na temat zmian w organizacji ruchu w Katowicach 15 sierpnia 2019, można znaleźć w tym artykule.

Defilada wojskowa 2019: Katowice - utrudnienia, zamknięte drogi

Utrudnienia związane z defiladą wojskową w Katowicach 15 sierpnia 2019 pojawią się już dzień wcześniej. Niektóre drogi będą nieprzejezdne, a ulice zamknięte. Dodatkowo na wybranych odcinkach dróg obowiązywać będzie czasowy zakaz parkowania. Naturalnie największe utrudnienia pojawią się na trasie defilady w Katowicach 2019. Kolumna wojska będzie ustawiona od skrzyżowania ul. Bagiennej z ul. Lwowską (tył kolumny) w kierunku na centrum miasta. Przemarsz wojsk rozpocznie się o godz. 14.00. Żołnierze z ul. Bagiennej, przez al. Roździeńskiego przejdą na Rondo im. Jerzego Ziętka, a następnie na północ aleją W. Korfantego. Rozformowanie wojsk nastąpi na wysokości Pętli Słonecznej.

Defilada wojskowa 2019 - Katowice: dlaczego nie jest w Warszawie? [15 sierpnia]

W związku z defiladą od środy 14 sierpnia od godz. 20:00  do czwartku 15 sierpnia do godz. 17:00 dla ruchu zostaną zamknięte:

  • ul. Bagienna od skrzyżowania z ulicy Lwowską do węzła z ul. Murckowską
  • Aleja Roździeńskiego od węzła z ul. Murckowską do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Rondo im. gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Chorzowska od ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Aleja Korfantego od ulicy Moniuszki do Placu Alfreda
  • Strefa Kultury (w której odbędzie się piknik wojskowy)
  • Tunel pod Rondem (w dwie strony)

Jednocześnie na wyżej wskazanych odcinkach dróg obowiązywać będzie w opisanym okresie zakaz parkowania. Dodatkowo w związku z uroczystościami wręczenia odznaczeń wojskowych 15 sierpnia zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Od wtorku 13 sierpnia od godziny 17.00 do soboty 17 sierpnia do godziny 6.00 zostaną zamknięte: Plac Sejmu Śląskiego oraz Plac Chrobrego.
  • 15 sierpnia (środa) przez cały dzień mogą pojawiać się czasowe wyłączenia na ulicach: Jagiellońska, Lompy, Kopernika, Plac Miarki.

Ponadto 15 sierpnia do godziny 21.00 wyłączona zostanie Strefa Kultury, gdzie będzie odbywał się piknik wojskowy.

Defilada w Katowicach 2019 - zmiany komunikacyjne 15 sierpnia

15 sierpnia 2019 roku w związku z defiladą wojskową wystąpią także zmiany komunikacyjne w Katowicach. Ze względu na zamknięcie ulic nie będą kursować w tym obszarze linie tramwajowe. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego. Zmiany będą dotyczyły także komunikacji autobusowej (dla linii, których trasa przebiega przez wspomniane powyżej ulice). 

Defilada wojskowa 2019 - Katowice: TRASA, program, data, mapa, informacje [15.08]

Więcej szczegółowych informacji na temat komunikacji 15 sierpnia 2019 w Katowicach, można znaleźć pod tym LINKIEM.

RadioZET.pl/JW