Zamknij

Deklaracja maturalna 2021 - do kiedy trzeba złożyć deklarację wstępną i ostateczną? [TERMIN]

25.09.2020 08:59
Deklaracja maturalna 2021 - do kiedy trzeba złożyć deklarację wstępną i ostateczną? [TERMIN]
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

Deklaracja maturalna 2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób, a przede wszystkim tegoroczni maturzyści i absolwenci, którzy ukończyli LO, technikum, ale w mają ponownie podejdą do egzaminu dojrzałości. Szczegóły dotyczące tego, do kiedy deklaracja maturalna 2020 i jaki jest ostateczny termin na jej złożenie, można znaleźć poniżej.

Deklaracja maturalna 2021 - TERMIN: do kiedy należy złożyć deklarację maturalną wstępną, a do kiedy ostateczną? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, do kiedy deklaracja maturalna w 2021 roku.

Do kiedy deklaracja maturalna 2020/2021? [TERMIN]

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, do kiedy deklaracja maturalna w roku szkolnym 2020/21. Temat ten poruszany jest zarówno przez tegorocznych maturzystów, jak i absolwentów, którzy ukończyli LO lub technikum i w maju ponownie podejdą do egzaminu dojrzałości. Mamy dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane.

Na początku warto wspomnieć, że istnieją dwa rodzaje deklaracji maturalnych - wstępna oraz ostateczna. Jeśli chodzi o deklarację wstępną, to należy ją złożyć najpóźniej do środy, 30 września 2020. Wychowawcy zazwyczaj przekazują uczniom druki deklaracji do wypełnienia na godzinach wychowawczych. Dla absolwenta, który ukończył LO, technikum lub szkołę artystyczną do roku szkolnego 2019/2020, złożenie takiej deklaracji nie jest obowiązkowe.

Deklaracja maturalna 2021 - do kiedy trzeba złożyć deklarację ostateczną?

Deklarację maturalną wstępną, o której wspominaliśmy powyżej, można oczywiście modyfikować. Jeśli zatem zmienimy zdanie, co do przedmiotów, które chcemy zdawać na egzaminie maturalnym, to możemy to zrobić, ale tylko do 7 lutego 2021 (niedziela). To właśnie wtedy wypada termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej.

Przypomnijmy, że matura w 2021 roku odbędzie się tradycyjnie w maju. Termin dodatkowy egzaminu dojrzałości przypada z kolei na czerwiec, a termin poprawkowy na sierpień.

RadioZET.pl