Zamknij

Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
02.06.2020 17:09
Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał gwarantowany 40 tys. złotych.

Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać gwarantowane 40 tys. złotych.

Peszel to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 125 tys. złotych

Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. błona dziewicza

B. opona mózgowa

C. przepona

D. powieka

Uczestnik nadal miał do wykorzystania jedno koło ratunkowe - Telefon do przyjaciela. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił z niego skorzystać. Uczestnik ostatecznie zaznaczył wariant D.

Symbol całki przypomina...? Pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Diafragma to przysłona w aparacie fotograficznym i część ciała człowieka. Która?", to C. Uczestnik wygrał gwarantowany 1 tys. złotych i zakończył grę.

Diafragma, czyli przysłona fotograficzna to część obiektywu regulująca wielkość otworu na drodze strumienia światła. Stosowana najczęściej w obiektywach fotograficznych i obiektywach kamer filmowych. Zwykle ma postać nachodzących na siebie metalowych listków. Liczba listków przysłony i ich kształt oraz stopień otwarcia przysłony mają wpływ na kształt bokeh.

Diafragma, czyli przepona (z łaciny diaphragma) to główny mięsień oddechowy występujący u ssaków, należy do mięśni poprzecznie prążkowanych płaskich. Oddziela jamę brzuszną od jamy klatki piersiowej i stanowi jej ścianę dolną.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych