Zamknij

Disco przeciw nienawiści - Warszawa: kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji? [8.03]

Redakcja
08.03.2019 09:09
Disco przeciw nienawiści - Warszawa: kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji? [8.03]
fot. Mat.prasowe/Warszawski Strajk Kobiet

"Disco przeciw nienawiści" to akcja, która odbędzie się w Warszawie 8 marca. To właśnie tego dnia wiele kobiet zjednoczy się, żeby symbolicznie powiedzieć STOP nienawiści, mizoginii i szowinizmowi. Dodatkowo zorganizowana zostanie zbiórka podpisów o zmienienie nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji "Disco przeciw nienawiści"? Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

"Disco przeciw nienawiści" - o co chodzi w akcji? W jakim celu zostanie zorganizowana? Kiedy odbędzie się w Warszawie? Gdzie będzie mieć miejsce? Odpowiadamy na zadawane pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o akcji "Disco przeciw nienawiści" 8.03.2019.

Disco przeciw nienawiści - o co chodzi w akcji 8.03?

O co chodzi w "Disco przeciw nienawiści"? Informacji na ten temat szuka wiele osób, które usłyszało o planowanej akcji i chce poznać więcej szczegółów na jej temat. 

Niezależnie od szerokości geograficznej, kobiety na świecie muszą mierzyć się z podobnymi trudnościami. Dlatego jednoczymy się 8 marca, żeby symbolicznie powiedzieć STOP nienawiści, mizoginii, szowinizmowi. W 60 krajach na świecie pójdziemy razem, żeby zamanifestować to, co dla nas ważne. Chcemy czuć się bezpiecznie na naszych ulicach, chcemy kochać, śmiać się i wiemy, że są to wartości uniwersalne. - wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Organizatorzy akcji "Disco przeciw nienawiści" zachęcają, by w Dzień Kobiet przyjść na Rondo Dmowskiego i razem potańczyć. Ubierzcie się kolorowo albo jak tylko chcecie :) Weźcie flagi, transparenty, papierowe serca, niech wreszcie zrobi się pozytywnie i kolorowo. - czytamy na wydarzeniu na Facebooku.

Dodatkowo podczas "Disco przeciw nienawiści" zorganizowana zostanie zbiórka podpisów o zmienienie nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet, które następnie zostaną złożone w Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego rady m. st. Warszawy. Apel można znaleźć i podpisać także w internecie pod tym LINKIEM. "Disco przeciw nienawiści" zainicjowane zostało przez Warszawski Strajk Kobiet, Forum Przyszłości Kultury, Fundację na Rzecz Równości i Emancypacji Ster.

Disco przeciw nienawiści - Warszawa: kiedy i gdzie się odbędzie?

Wiele osób, które chcą wziąć udział w przedsięwzięciu, szuka także informacji na temat tego, kiedy akcja "Disco przeciw nienawiści" w Warszawie i gdzie będzie mieć miejsce. Akcja zorganizowana zostanie w piątek 8 marca 2019 na Rondzie Dmowskiego. Start o godzinie 18:00. Podczas "Disco przeciw nienawiści" zagrają DJ Wika i Poważne Dziewczyny.

RadioZET.pl/JW