Zamknij

Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...? [MILIONERZY]

08.06.2020 11:20
Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA / East News

Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 10 tys. złotych.

Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 10 tys. złotych.

Peszel to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 125 tys. złotych

Co krochmalimy? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. w sypialni 

B. w siłowni 

C. w toalecie 

D. na haju

Uczestnik nadal miał do wykorzystania 2 koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił skorzystać z jednego z nich - Pół na pół. Pozostały mu do wyboru warianty C. i D., z których uczestnik ostatecznie zaznaczył odpowiedź C.

Symbol całki przypomina...? Pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...?", to właśnie C. Uczestnik wygrał 10 tys. złotych i mógł kontynuować grę.

Diuretyki, inaczej leki moczopędne to grupa leków, których działanie polega na zwiększaniu diurezy (a więc objętości wydalanego moczu). W zdecydowanej większości ich działanie opiera się na powodowaniu wzrostu wydalania jonów sodowych (Na+), co powoduje szybsze pozbywanie się wody przez organizm. W farmakoterapii leki moczopędne znajdują zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Leki moczopędne są pomocne m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

RadioZET.pl