Zamknij

Dlaczego Pałac Kultury świeci się na różowo 1.10.2018? [INFORMACJE]

Redakcja
01.10.2018 10:10
Dlaczego Pałac Kultury świeci się na różowo 1.10.2018? [INFORMACJE]
fot. Katarzyna Chmura-Cegielkowska/East News

Pałac Kultury zaświeci się na różowo 1 października 2018 roku. To nie pierwszy raz, kiedy jedna z najpopularniejszych budowli w Polsce rozbłyśnie różowym kolorem. W jakich godzinach i z jaką akcją się to wiąże? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie podświetlony na różowo 1 października 2018 roku. Dlaczego w poniedziałek Pałac Kultury będzie różowy i w jakich godzinach? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje.

Dlaczego Pałac Kultury świeci się na różowo 1.10.2018?

Informacji na temat tego, dlaczego Pałac Kultury świeci się na różowo 1 października, może szukać wielu mieszkańców stolicy. To nie pierwszy raz, kiedy jedna z najpopularniejszych budowli w Polsce rozbłyśnie różowym kolorem. Iluminacja ma zwrócić uwagę na ważny cel, jakim jest profilaktyka antynowotworowa i pokonanie raka piersi oraz przypomnieć, że październik na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. 

Warszawa już po raz ósmy została partnerem kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. Pałac Kultury i Nauki będzie jednym z kilkuset budynków na całym świecie, który w poniedziałek, 1 października zostanie podświetlony różowym światłem. 

"Działając razem możemy pokonać raka piersi, dlatego też kolejny rok obejmuję honorowym patronatem polską edycję Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. Jej celem jest uświadomienie warszawiankom i warszawiakom jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Pamiętajmy o regularnych badaniach, aktywnym trybie życia i właściwym odżywianiu. To nasza broń w walce z rakiem" - mówi Hanna Gronkiewicz–Waltz, prezydent stolicy.

Pałac Kultury podświetlony na różowo - w jakich godzinach?

Pałac Kultury zaświeci się na różowo 1.10. w godzinach 18:00 - 00:00.

Ponadto przez pierwszy tydzień października w ramach kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi, pracownicy stołecznego urzędu miasta, którzy bezpośrednio obsługują mieszkańców, na swoich ubraniach przypną różowe wstążki. Od 26 lat są one nieodłącznym elementem kampanii.

» Rak piersi: występuje najczęściej u kobiet. Jak rozpoznać złośliwy nowotwór piersi? «

RadioZET.pl/um.warszawa.pl/JW