Zamknij

Dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Paweł Żurek
22.08.2019 11:59
Dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł
fot. TVN/Milionerzy/ screen

Dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 2 tysiące złotych.

Dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 2 tysiące złotych.

Dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej nie była oczywista dla gracza. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Tyle państw chcą podbić

B. Pierwszeństwo plus nieskończoność

C. Jako symbol dorosłości

D. 1 i 8 litera alfabetu to A i H

Uczestnik nie był zdecydowany co do tego, czy przy odpowiedzi wziąć koło ratunkowe. Poprosił o to, by zadać pytanie o 1 i 8 publiczności, jednak po chwili zmienił zdanie i kazał zaznaczyć odpowiedź B. 

MILIONERZY - Dlaczego liczba 18 należy  do symboliki neonazistowskiej? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów"  o to dlaczego liczba 18 należy do symboliki neonazistowskiej  brzmi: bo 1 i 8 litera alfabetu to A i H. Niestety, uczestnik odpowiedział błędnie. Wrócił do domu jedynie z gwarantowaną kwotą - 1 tys. złotych. 

Liczba stanowi odniesienie do 1. i 8. litery alfabetu t.j. "A" i "H" – będące inicjałami imienia i nazwiska Adolfa Hitlera. W ten sposób przekazywane jest niebezpośrednio skojarzenie nazistowskie, np. w przypadku brytyjskiej organizacji terrorystycznej Combat 18, czy też projektu pobocznego niemieckiego zespołu rockowego, „Sturm 18”. Podobne przypuszczenia istnieją odnośnie przybierania numeru „18” na koszulkach sportowców oraz nabywania takowych przez kibiców piłkarskich celem skojarzenia ich z ruchem neonazistowskim.

RadioZET.pl/PZ 

>> Bułany powiemy o..? Pytanie z Milionerów za 500 zł [ODPOWIEDŹ]

>> Creepypasta to.. ? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł [ODPOWIEDŹ]

>> Który z wymienionych został zatrzymany za finansowanie swojej kampanii pieniędzmi Kaddafiego? Pytanie z Milionerów