Zamknij

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Paweł Żurek
27.08.2019 12:37
Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta?  Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł
fot. Milionerzy/TVN/screen

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 2 tysiące złotych.

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało się jej wygrać 2 tysiąc złotych.

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta?? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta nie była oczywista dla uczestniczki. Wszystkie warianty to: 

A. Żeby ukarać jej rodziców

B. Bo się pomyliła

C. Z zazdrości o jej urodę

D. Przez siedmiu krasnoludków

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać drugie z trzech kół ratunkowych. Nie mogła już poprosić o pomoc publiczności, więc użyła opcji 50 na 50. Komputer wyeliminował odpowiedź B i D. Uczestniczka uznała, że prawidłową odpowiedzią jest C. 

MILIONERZY - Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta brzmi: żeby ukarać jej rodziców. Uczestniczka nie odpowiedziała prawidłowo i odpadła z programu.  

W bajce Perraulta rodzice królewny zaprosili na jej chrzest siedem wróżek. Ósma, niezaproszona wiedźma, postanowiła, że zemści się za to, że została pominięta.  Kiedy jednak przyszła na chrzciny i przyszła jej kolej na wręczanie darów – oświadczyła, że dary innych wróżek będą królewnie służyć tylko szesnaście lat, gdyż w dniu szesnastych urodzin królewna ukłuje się wrzecionem i umrze. Wypowiedziawszy tę klątwę odeszła z mściwym śmiechem.

Pozostałe pytania z odcinka Milionerów: 

>> Wiarołomca najpierw robi kanty, a później puszcza kantem, czyli.. Pytanie z Milionerów za 1 tys. zł

RadioZET.pl/PZ