Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

27.08.2019 12:37

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 2 tysiące złotych.

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta?  Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł fot. Milionerzy/TVN/screen

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało się jej wygrać 2 tysiąc złotych.

Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta?? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta nie była oczywista dla uczestniczki. Wszystkie warianty to: 

A. Żeby ukarać jej rodziców

B. Bo się pomyliła

C. Z zazdrości o jej urodę

D. Przez siedmiu krasnoludków

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać drugie z trzech kół ratunkowych. Nie mogła już poprosić o pomoc publiczności, więc użyła opcji 50 na 50. Komputer wyeliminował odpowiedź B i D. Uczestniczka uznała, że prawidłową odpowiedzią jest C. 

MILIONERZY - Dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to dlaczego wróżka rzuciła czar na bohaterkę baśni "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta brzmi: żeby ukarać jej rodziców. Uczestniczka nie odpowiedziała prawidłowo i odpadła z programu.  

W bajce Perraulta rodzice królewny zaprosili na jej chrzest siedem wróżek. Ósma, niezaproszona wiedźma, postanowiła, że zemści się za to, że została pominięta.  Kiedy jednak przyszła na chrzciny i przyszła jej kolej na wręczanie darów – oświadczyła, że dary innych wróżek będą królewnie służyć tylko szesnaście lat, gdyż w dniu szesnastych urodzin królewna ukłuje się wrzecionem i umrze. Wypowiedziawszy tę klątwę odeszła z mściwym śmiechem.

Pozostałe pytania z odcinka Milionerów: 

>> Wiarołomca najpierw robi kanty, a później puszcza kantem, czyli.. Pytanie z Milionerów za 1 tys. zł

RadioZET.pl/PZ

Oceń