Zamknij

Dlaczego wyją syreny w Warszawie 19.04.2018?

Redakcja
19.04.2018 08:55
Syreny alarmowe w Warszawie usłyszmy w południe, 19 kwietnia.
fot. PIXABAY

Syreny alarmowe w Warszawie zawyją 19.04.2018. Dlaczego i o której godzinie będziemy mogli je usłyszeć? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań i sprawdzamy, z jakim wydarzeniem są związane.

Syreny w Warszawie zawyją w czwartek, 19 kwietnia 2018. Dlaczego usłyszymy je w tym dniu w stolicy? Sprawdzamy, jakie wydarzenie będą upamiętniać.

Dlaczego wyją syreny w Warszawie 19.04.2018? 

Syreny alarmowe w stolicy zazwyczaj można usłyszeć w związku z obchodami ważnych wydarzeń dotyczących historii miasta. Co roku, 1 sierpnia, czyli w tzw. godzinę "W" rozbrzmiewają syreny, aby oddać hołd poległym powstańcom. Ponadto możemy je usłyszeć także 19 kwietnia. W czwartek syreny alarmowe w stolicy zawyją w związku z obchodami 75. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Przypominamy, że przez cały dzień w Warszawie odbywać się będą także oficjalne uroczystości. Na godzinę 9:00 rano zaplanowano uroczystą sesję Rady m.st. Warszawy. Podczas niej wręczone zostaną honorowe obywatelstwa miasta oraz Nagrody m.st. Warszawy. Dodatkowo o godzinie 14:30 odbędzie się uroczyste sadzenie dębu pamięci w alei w Ogrodzie Saskim (przy Grobie Nieznanego Żołnierza). Dąb ten ma na celu upamiętnienie bojowników z warszawskiego getta.

Syreny alarmowe w stolicy: o której godzinie zawyją?

Syreny w Warszawie zawyją w czwartek, 19 kwietnia 2018. Alarm zostanie uruchomiony o godzinie 12:00 i będzie wydawał sygnał ciągły przez całą minutę. 

W tym dniu na ulicach polskich miast będziemy mogli także spotkać tysiące wolontariuszy, którzy będą rozdawać żółte papierowe żonkile. Więcej na temat znaczenia i symboliki kwiatów znajdziecie w poniższym artykule.

» Żółte żonkile: znaczenie i symbolika - dlaczego nosimy je 19 kwietnia? «

RadioZET.pl/JW