Zamknij

Długi weekend czerwcowy 2020 - kiedy jest Boże Ciało i ile trwa wolne? [KALENDARZ, DATA]

10.06.2020 12:23
Długi weekend czerwcowy 2020 - kiedy jest Boże Ciało i ile trwa wolne? [KALENDARZ, DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Długi weekend czerwcowy w 2020 roku to temat, na który informacji już teraz poszukuje wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy i cieszyć się z jak największej liczby dni wolnych w tym miesiącu. Szczegółowy kalendarz na długi weekend w czerwcu 2020 i informacje dotyczące tego, kiedy wypada, można znaleźć poniżej.

Długi weekend czerwcowy 2020 - KALENDARZ: kiedy jest wolne w czerwcu? Ile trwa długi weekend w tym miesiącu? Jak wziąć urlop w pracy, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy długi weekend czerwcowy w 2020 roku.

Długi weekend czerwcowy 2020 - kiedy jest wolne w czerwcu i kiedy wziąć urlop? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy długi czerwcowy 2020, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez wszystkie osoby pracujące, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy i cieszyć się z jak największej liczby dni wolnych w tym miesiącu.

Długie weekendy 2020 - kiedy jest wolne i jak zaplanować urlop? [KALENDARZ]

Otóż długi weekend w czerwcu 2020 przypadnie jeszcze w pierwszej połowie miesiąca. Boże Ciało (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa), które jest dniem ustawowo wolnym, w tym roku wypada 11 czerwca. Tradycyjnie będzie to czwartek. Choć dzień później, czyli piątek 12 czerwca nie jest dniem ustawowo wolnym, to tego dnia pracodawcy przychylniej patrzą na wnioski urlopowe pracowników lub przyzwalają - o ile jest taka możliwość - na pracę zdalną.

Boże Ciało 2020 - wolne od pracy i szkoły w czwartek 11 czerwca czy też nie?

Kiedy długi weekend czerwcowy 2020 i ile trwa? [KALENDARZ]

Wiele osób szuka także informacji na temat tego, ile trwa długi weekend czerwcowy 2020. Otóż jeśli weźmiemy wolne w piątek 12 czerwca, to będziemy mogli cieszyć się aż z czterech dni wolnych (od czwartku do niedzieli). 

12 czerwca 2020 - wolne od pracy i szkoły dzień po Bożym Ciele czy też nie?

Z kolei osoby, które chcą mieć jeszcze dłuższy długi weekend w czerwcu 2020, mogą pomyśleć o wzięciu wolnego nie tylko 12 czerwca, ale także 8, 9 oraz 10 czerwca (poniedziałek, wtorek i środa). W ten sposób otrzymamy siedem dni wolnych (od poniedziałku do niedzieli).

Wakacje 2020 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]

Poniżej przedstawiamy szczegółowy kalendarz długiego weekendu czerwcowego w 2020 roku.

jola
fot.

RadioZET.pl/JW