Zamknij

Długi weekend czerwcowy: kiedy wypada długi weekend w czerwcu 2019? Ile trwa?

Paweł Żurek
16.05.2019 13:11
Długi weekend czerwcowy: kiedy wypada długi weekend w czerwcu 2019? Ile trwa?
fot. pixabay.com

Długi weekend w czerwcu to kolejna w 2019 roku okazja do tego, by udać się na dłuższy niż zazwyczaj urlop pod koniec tygodnia. Sprawdzamy kiedy dokładnie wypadają dni wolne w czerwcu, kiedy wziąć urlop, a także ile potrwa długi weekend w czerwcu 2019.

Już niebawem znów będzie możliwość wzięcia w pracy tzw. długiego weekendu. W czerwcu 2019 wypada on w związku z obchodami Bożego Ciała. Sprawdzamy kiedy dokładnie wypada długi weekend czerwcowy, ile potrwa, kiedy wziąć urlop, a także gdzie w trakcie długiego weekendu w czerwcu 2019 udać się na wycieczki z dziećmi.

>>  Boże Ciało 2019 - kiedy wypada w 2019 roku i jak się obchodzi święto w Polsce?

Boże ciało: wolne od pracy 

Boże Ciało, święto kościelne obchodzone co roku, wypada w tym roku w czwartek 20 czerwca. Uroczystość jest obchodzona przez jeden dzień, a towarzyszą jej procesje z Najświętszym Sakramentem, które wychodzą z kościołów i przechodzą przez część miasta. Tego dnia w większości zakładów pracy pracownicy otrzymują wolne. 

>>  Boże Ciało 2019 - wolne od pracy i szkoły 20 czerwca czy nie?

Długi weekend czerwcowy 2019: ile trwa? [DNI WOLNE CZERWIEC 2019]

Czerwcowy długi weekend w 2019 roku może potrwać nawet 4 dni. Żeby mieć tyle wolnego trzeba wziąć urlop 21 czerwca. Wówczas długi weekend czerwcowy rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do niedzieli 23 czerwca.

Podobna sytuacja wystąpiła już w maju, gdy długi weekend trwał od 1 do 5 maja. Wolne można było sobie przedłużyć aż do tygodnia pod warunkiem wzięcia urlopu 29 i 30 maja.

>>  Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop? [KALENDARZ]

Czerwiec długi weekend: pogoda

Jeśli wierzyć długoterminowym prognozom, pogoda na długi weekend w czerwcu 2019 będzie wręcz wymarzona. Meteorolodzy podejrzewają, że przez 4 dni utrzyma się wysoka temperatura – ok. 26 stopni. Warto jednak podkreślić, że prognoza, która jest przygotowywana na termin tak odległy jak długi weekend w czerwcu, może nie być do końca wiarygodna.

>>  21 czerwca 2019 - wolne od szkoły i pracy w dzień po Bożym Ciele 2019?

Długi weekend czerwcowy 2019 nad morzem, z dziećmi, wycieczki

W sieci pojawiają się już oferty dla rodziców, którzy będą chcieli zabrać swoje dziecko na wyjazd w trakcie długiego weekendu czerwcowego. Najtańsze oferty za nocleg w trakcie urlopu w Boże Ciało wynosi nawet 20 zł za osobę.

Jak co roku, najpopularniejszym kierunkiem obieranym przez turystów w trakcie długiego weekendu w czerwcu są miejscowości nadmorskie.

>>  Wakacje 2019 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]
 

RadioZET.pl/PZ