Zamknij

Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy? [KALENDARZ]

Redakcja
31.10.2018 14:39
Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy? [KALENDARZ]
fot. Shutterstock

Długi weekend listopadowy 2018 wypada na początku miesiąca, ale tylko jeśli weźmiemy dodatkowy dzień wolny w pracy. Sprawdzamy, kiedy należy skorzystać z urlopu, aby móc cieszyć się czterodniowym długim weekendem w listopadzie.

Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy? Sprawdzamy kalendarz i daty świąt w listopadzie oraz kiedy najlepiej wziąć urlop, aby skorzystać z długiego weekendu w listopadzie 2018.

» Wszystkich Świętych 2018: wolne 1 listopada od szkoły i pracy czy nie?

Kiedy wypada długi weekend listopadowy 2018?

W tym roku 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych wypada w czwartek. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, co oznacza, że na początku miesiąca wiele osób będzie mogło skorzystać z tzw. długiego weekendu listopadowego 2018. Warto jednak pamiętać, że kolejny dzień, czyli piątek 2 listopada to Dzień Zaduszny 2018 i nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Jedynie uczniowie będą mogli cieszyć się bez konsekwencji z długiego weekendu listopadowego 2018, ponieważ w wielu szkołach piątek będzie dniem wolnym.

» Zaduszki 2018 - czy 2 listopada jest dniem wolnym od szkoły i pracy?

Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy?

Jeśli chcemy skorzystać z długiego weekendu w listopadzie 2018, warto rozważyć skorzystanie z jednego dnia urlopu, który możemy wykorzystać właśnie w Dzień Zaduszny, czyli w piątek 2 listopada. Dzięki temu będziemy mogli wyjechać na długi weekend listopadowy 2018 lub po prostu skorzystać z kilku dni wolnego i odpocząć w domu.

Przypominamy, że 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że w tym terminie zamknięte będą wszystkie urzędy, szkoły, placówki oświatowe, centra handlowe, punkty usługowe oraz inne miejsca zatrudnienia. W piątek, 2 listopada w Dzień Zaduszny otwarte sklepy, centra handlowe, urzędy, punkty usługowe będą już czynne. 

» Wszystkich Świętych 2018 - kiedy wypada w Polsce i jak się obchodzi? [DATA]

» Zaduszki 2018 - kiedy wypada Święto Zmarłych, co to jest i jak się obchodzi?

» Dzień wolny za 11 listopada 2018 - czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny?

RadioZET.pl/KP