Zamknij

Do hamowni trafiają... - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [WYJAŚNIENIE]

Karolina Piotrowska
27.06.2019 15:25
Do hamowni trafiają... - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [WYJAŚNIENIE]
fot. screen / player.pl

Do hamowni trafiają...? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" można znaleźć w artykule poniżej. Sprawdzamy też, którą odpowiedź na to pytanie zaznaczył uczestnik i czy wybrał prawidłowo. 

Do hamowni trafiają...? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" możecie znaleźć poniżej. Dodatkowo w tym artykule wyjaśniamy prawidłową odpowiedź i co to jest hamownia.

Do hamowni trafiają...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach": "Do hamowni trafiają...?" od początku nie była oczywista dla uczestnika. Miał on spore wątpliwości, a do wyboru miał tradycyjnie cztery warianty:

A. pijani kierowcy 

B. eksploatowane samochody 

C. dojrzewające szynki 

D. rozwydrzone dzieciaki

Uczestnik postanowił skorzystać z koła ratunkowego - Pytanie do publiczności. Osoby na widowni wskazały na odpowiedź B., którą ostatecznie zaznaczył.

Milionerzy - Do hamowni trafiają...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Do hamowni trafiają...?", to B. eksploatowane samochody. Była ona warta 2 tysiące złotych.

Hamownia jest stacjonarnym lub mobilnym stanowiskiem pomiarowym umożliwiającym pozyskanie niezbędnych danych do wyznaczenia charakterystyki osiągów silnika, takich jak:

  • moment obrotowy
  • prędkość obrotowa
  • zużycie paliwa (dla silników cieplnych)
  • napięcie i natężenie prądu (dla silników elektrycznych)
  • ciąg - dla silników rakietowych

Co zawsze odsłania tak zwana mała czarna? - odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/KP