Zamknij

Do kiedy zdalne nauczanie w szkołach podstawowych i średnich? [DATA, TERMIN]

23.11.2020 10:31
Do kiedy nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich? [DATA, TERMIN]
fot. SHUTTERSTOCK

Do kiedy nauczanie zdalne? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych, średnich i wyższych, ich rodzice oraz nauczyciele i wykładowcy. Szczegóły dotyczące tego, do kiedy nauka zdalna, można znaleźć poniżej.

Nauczanie zdalne - do kiedy obowiązuje? Kiedy ponownie otworzą szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i wyższe? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, do kiedy nauczanie zdalne i zamknięte szkoły 2020.

Do kiedy nauka zdalna w szkołach podstawowych? [LISTOPAD 2020]

Informacje na temat tego, do kiedy zamknięte szkoły przez koronawirusa, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez uczniów szkół podstawowych ich rodziców oraz nauczycieli. Na początku warto wspomnieć, że na początku listopada premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował, że rozszerzone zostanie nauczanie zdalne na klasy 1-3. Nastąpi to od poniedziałku, 9 listopada.

Przypomnijmy, że w piątek 23 października podczas konferencji premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu czerwonej strefy w całym kraju. Od tego czasu uczniowie szkół podstawowych (od czwartej klasy w górę) i szkół ponadpodstawowych przeszli na tryb zdalny.

W związku z tym wiele osób zaczęło zastanawiać się, do kiedy nauka zdalna w szkołach podstawowych. Okres ten początkowo został przedłużony do 29 listopada. W połowie miesiąca jednak poinformowano, że nauczanie zdalne potrwa do Świąt Bożego Narodzenia.

Zimowa przerwa świąteczna 2020/21 - kiedy dni wolne od szkoły i ile trwa? [KALENDARZ]

Nauczanie zdalne - do kiedy obowiązuje w szkołach średnich i wyższych?

Podobnie sytuacja, jeśli chodzi o naukę zdalną, przedstawia się w szkołach ponadpodstawowych i wyższych. Tam również okres ten został wydłużony do Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli tylko pojawią się kolejne informacje na ten temat, zamieścimy je w tym miejscu. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

RadioZET.pl