Zamknij

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Paweł Żurek
25.04.2019 13:00
Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?
fot. Piotr Molecki/East News

Do kiedy będzie trwał strajk nauczycieli? Po tym jak rozpoczął się protest pedagogów w całej Polsce w wielu szkołach nie odbywają się lekcje, a uczniowie są kierowani na zajęcia opiekuńcze. Sprawdzamy czy jest już wyznaczona data końca strajku i do kiedy planowo ma potrwać protest.

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Do kiedy jest strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec? Strajk nauczycieli sparaliżował pracę setek szkół w całej Polsce, a także utrudnił życie samym rodzicom. Sprawdzamy, co wiadomo o dacie zakończeniu protestu pedagogów.

>> Ile zarabiają nauczyciele? Zarobki nauczycieli w Polsce w 2019 roku [KWOTA NETTO]

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli?

25 kwietnia Sławomir Broniarz, prezes ZNP, ogłosił, że strajk nauczycieli został tymczasowo zawieszony. Wstrzymanie protestu nastąpi dokładnie 27 kwietnia od 6 rano. 

>> Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

Do kiedy jest strajk nauczycieli?

Jak zdradził Sławomir Broniarz, strajk nauczycieli nie został zakończony, a jedynie zawieszony. Jego kontynuacja nastąpi najprawdopodobniej na początku września. 

- W porozumieniu z uczniami i rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku. Dajemy czas premierowi do września. Akcja protestacyjna trwa - powiedział Broniarz.

Szef ZNP zapowiedział, że od poniedziałku uczniowie wrócą do szkół, a nauczyciele do prowadzenia zajęć. 

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty 2019 - czy odbędą się w terminie, czy zostaną przełożone?

Sławomir Broniarz: kim jest inicjator strajku nauczycieli? [ ZNP, ŻYCIORYS, WIEK, RODZINA, ZAROBKI]

Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Żeby zakończyć protest nauczycieli konieczne jest zawarcie ugody pomiędzy związkami zawodowymi a rządem. ZNP i FZZ pierwotnie zażądały 1000 zł podwyżki do obecnego wynagrodzenia. Ich obecnym postulatem jest 30 proc. wzrostu płac, który zostanie wprowadzony od 1 stycznia (15 procent) i kolejne 15 proc. od 1 września br.

Rząd zaproponował, że przyzna nauczycielom do 9,6 proc. podwyżki od września. Do tego doszła wypłaconą już 5 proc. podwyżka od stycznia br. Beata Szydło stwierdziła też, że rząd chce przyznać 100 złotych dla młodych nauczycieli “na start”, a także ustalić minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 zł.

>> Strajk nauczycieli: jak wziąć urlop? Kto może dostać wolne? Co zrobić z dziećmi w trakcie strajku nauczycieli?

Zagłosuj

Czy popierasz protest nauczycieli?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Onet.pl/PZ