Zamknij

Do kiedy spis powszechny przez internet? TERMIN zakończenia samospisu online 2021

12.04.2021 15:18
Do kiedy spis powszechny przez internet 2021? TERMIN zakończenia samospisu online
fot. SHUTTERSTOCK

Do kiedy spis powszechny przez internet? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a szczególnie wszyscy ci, którzy nie dokonali jeszcze samospisu i zastanawiają się, ile jeszcze mają na to czasu. Szczegółowy termin zakończenia spisu powszechnego online, można znaleźć poniżej.

Spis powszechny 2021 - do kiedy przez internet? Do kiedy można dokonać samospisu online? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy dokładny termin zakończenia spisu powszechnego przez internet.

Do kiedy spis powszechny przez internet?

Informacje na temat tego, do kiedy spis powszechny w 2021 roku przez internet, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, nie wszyscy w końcu zdaja sobie sprawę z tego, ile jeszcze mają czasu na uzupełnienie formularza. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia i początkowo miał zakończyć się w czerwcu. Finalnie jednak został wydłużony do 30 września.

Zmiana ta zapewni możliwości zbierania danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym w miesiącach letnich 2021 r., kiedy można spodziewać się znacznego spadku zachorowań na COVID-19 - wskazano w ustawie.

Co ważne, osobom, które z jakichś przyczyn nie będą miały możliwości dokonać samospisu przez internet (na przykład ze względu na zaawansowany wiek czy niepełnosprawność), pomogą w tym rachmistrzowie - bezpośrednio lub telefonicznie. Zainteresowani tą formą, powinni zadzwonić na infolinię - pod numer 22 279 99 99, nie później niż do końca sierpnia.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja.

Spis powszechny 2021 - co warto o tym wiedzieć?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Za niespisanie się grozi grzywna do 5 tys. zł, każda sprawa jest jednak rozpatrywana indywidualnie przez sąd.

"Spis powszechny dyskryminuje osoby LGBT". Działacze apelują o zmianę formularza

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

RadioZET.pl/gov.pl/tvn24.pl