Zamknij

Do kogo Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem - Milionerzy

Jolanta Waligóra
16.04.2020 12:23
Do kogo Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem - Milionerzy
fot. Bartosz KRUPA/East News

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał z samolotu depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy grał wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał z samolotu depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. 

Do kogo Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów, do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał z samolotu depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona", okazała się kłopotliwa dla uczestnika programu TVN. Tradycyjnie gracz do dyspozycji miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - do Józefa Piłsudskiego

B - do Bolesława Bieruta

C - do Władysława Gomułki

D - do Wojciecha Jaruzelskiego

Gracz od razu odrzucił odpowiedzi B oraz A, dodając, że nie zgadzają się lata. Nadal jednak nie był pewien, który z wariantów jest prawidłowy. Ostatecznie jednak, podążając za intuicją, zdecydował się na zaznaczenie wariantu C, czyli Władysława Gomułki.

Nutrikosmetyki - co to i jak się je stosuje? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał z samolotu... [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, do kogo Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem..., jest odpowiedź D, czyli do Wojciecha Jaruzelskiego. Oznacza to, że gracz wybrał błędny wariant, wygrał gwarantowane 40 000 zł, ale odpadł z dalszej gry o milion.

Leonard  Cohen ur. 21 września 1934 w Montrealu, zm. 7 listopada 2016 w Los Angeles to kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz tworzący w stylu piosenki autorskiej w gatunku folk rock.

Depesza nie dotarła do adresata, ale tłumacze Cohena, tj. Karpiński i Zembaty, nagłośnili sprawę. Chodzi o studenta aresztowanego za odmowę odbycia służby wojskowej - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/JW