Zamknij

Dogrywka w piłce nożnej - na czym polega i ile trwa? [CZAS, ZASADY]

Redakcja
11.07.2018 12:40
Dogrywka w piłce nożnej - na czym polega i jak długo trwa? [ZASADY]
fot. PIXABAY

Dogrywka w piłce nożnej - na czym polega i jak długo trwa? Na takie pytania, z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Wyjaśniamy zasady dogrywki i sprawdzamy, kiedy się ją stosuje. 

Dogrywka w piłce nożnej - ile minut trwa i na czym polega? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i wyjaśniamy zasady dogrywki.

» Co oznacza żółta i czerwona kartka w piłce nożnej? [KONSEKWENCJE] «

» Co to jest spalony w piłce nożnej? Proste wytłumaczenie «

Dogrywka w piłce nożnej - na czym polega? [ZASADY DOGRYWKI]

Dogrywka w piłce nożnej to temat, który z uwagi na nadchodzący mundial 2018, jest coraz częściej poruszany. Odpowiedzi na temat tego, na czym polega dogrywka w piłce nożnej, poszukują przede wszystkim osoby, które na co dzień nie interesują się tym sportem, ale chcą oglądać pojedynek Polaków podczas mundialu, a odpowiednio wcześniej zaznajomić się z obowiązującymi zasadami dogrywki w piłce nożnej.

Najprościej mówiąc, dogrywka w piłce nożnej polega na doliczeniu dodatkowego czasu gry w sytuacji, gdy mecz nie jest rozstrzygnięty. Dogrywka stosowana jest zazwyczaj w meczach fazy pucharowej, w meczach kończących rozgrywki i jednocześnie decydujących o końcowej klasyfikacji w tabeli czy grupie, w dwumeczach, w sytuacji, gdy oba mecze kończyły się jednakowymi wynikami. Dogrywka w piłce nożnej pozwala zatem wyłonić zwycięzcę, gdy żadnej z drużyn nie udało się objąć przewagi w czasie trwania meczu.

» VAR w piłce nożnej - na czym polega system i jak działa? «

Dogrywka w piłce nożnej - jak długo trwa? [CZAS]

Jeśli już wiemy, w jakich sytuacjach doliczany jest dodatkowy czas gry, warto sprawdzić, jak długo trwa dogrywka w meczu piłki nożnej. Obecnie trwa ona dwa razy po piętnaście minut. Jeśli w tym czasie żadna z drużyn nie strzeli bramki, następuje seria rzutów karnych. Rzuty Karne strzela się do skutku, aż jedna z drużyn nie obejmie przewagi.

• To również może cię zainteresować:

» Mundial 2018: grupy «

» Mundial 2018: terminarz «

RadioZET.pl/JW