Zamknij

Doktor sen - kiedy premiera filmu i o czym będzie sequel "Lśnienia"? [ZWIASTUN, OBSADA]

Jolanta Waligóra
11.09.2019 15:25
Doktor sen - kiedy premiera filmu i o czym będzie sequel "Lśnienia"? [ZWIASTUN, OBSADA]
fot. Youtube/Warner Bros Polska

Film "Doktor sen" to kontynuacja głośnej produkcji "Lśnienie". Oba filmy zrealizowane zostały na podstawie powieści Stephana Kinga. W rolach głównych wystąpią m.in. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson czy Chelsea Talmadge. Szczegółowe informacje na temat premiery, obsady "Doktora snu" i zwiastun, można znaleźć poniżej. 

Film "Doktor sen" - data premiery, obsada, zwiastun. Kiedy kontynuacja "Lśnienia" trafi do kin w Polsce? O czym będzie film na podstawie powieści Stephana Kinga? Kto zagra? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o filmie "Doktor sen".

Kiedy premiera filmu Doktor sen? [DATA]

Wielu fanów Stephana Kinga szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy premiera filmu "Doktor sen". Data pojawienia się produkcji w kinach została już oficjalnie potwierdzona - światowa premiera filmu zaplanowana została na 30 października. Z kolei w Polsce długo wyczekiwana produkcja zadebiutuje 15 listopada 2019 roku (piątek). 

Za reżyserię i scenariusz odpowiadać będzie Mike Flanagan, znany m.in. z takich produkcji jak "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Gra Gelarda", "Oculus" czy "Zanim się obudzę". 

Doktor sen - OBSADA i ZWIASTUN: kto zagra i o czym będzie film?

Także obsada filmu "Doktor sen" jest już znana. W roli głównej zobaczymy Ewana McGregora, który wcieli się w Danny'ego Torrance'a. Ponadto wystąpią: Rebecca Ferguson (jako Rose Kapelusz), Chelsea Talmadge (Deenie), Bruce Greenwood (doktor John), Zahn McClarnon (Papa Kruk), Carel Struycken (Dziadek Flick) czy Emily Alyn Lind (Snakebite Andi).

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w "Lśnieniu". Dorosły już Dan Torrence  spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność - czytamy w opisie filmu "Doktor sen" dystrybutora kino.

Zwiastun "Doktora snu" zamieszczamy poniżej.

RadioZET.pl/JW