Zamknij

Drogi wolności - kiedy kolejne odcinki serialu?

Redakcja
17.07.2018 11:03
Drogi wolności - kiedy kolejne odcinki serialu?
fot. screen z youtube/ TVP VOD

Pilotażowy odcinek "Drogi wolności" wyemitowany został w niedzielę, 15 lipca. Po emisji epizodu zaczęło pojawiać się wiele pytań dotyczących tego, kiedy kolejne odcinki pojawią się na antenie. Sprawdzamy, od kiedy i w jakich godzinach odbędzie się transmisja "Drogi wolności" oraz na jakim kanale oglądać nowy serial.

"Drogi wolności": transmisja w TV - kiedy kolejne odcinki serialu? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Drogi wolności - obsada i streszczenie serialu TVP 1. Kto jest kim? «

Drogi wolności - kiedy kolejne odcinki serialu TVP 1?

"Drogi wolności" to nowy serial historyczny, który emitowany jest na kanale TVP 1. Stworzony został z okazji stulecia odzyskania niepodległości, które obchodzimy w tym roku.

Pilotażowy odcinek miał swoją premierę w niedzielę, 15 lipca. Z kolei pierwszy epizod wyemitowany został 2 września. Serial "Drogi wolności" będzie można oglądać w każdą niedzielę, o godzinie 20:10 w TVP 1.

Drogi wolności - streszczenie. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach?

Akcja nowego serialu "Drogi wolności" rozgrywa się w 1914 roku w Krakowie. W pierwszym odcinku Ignacy Biernacki (Adam Cywka), który jest zarówno właścicielem wydawnictwa Panorama, jak i fotografem otrzymuje zamówienie na druk urzędowych afiszy z magistratu. Jest pewien, że dobrze na tym zarobi. Wkrótce spokój jego rodziny burzy człowiek, któremu ćwierć wieku wcześniej uwiódł żonę.

Tymczasem z krakowskich Oleandrów wyruszają pierwsze oddziały legionistów, m.in. Jerzyk Raczek (Damian Kret), syn piekarza i gosposi Biernackich (Maria Maj). W chłopaku zakochana jest Lala (Julia Rosnowska), która jest najmłodszą siostrą Ignacego. Z kolei jednej z jej dwóch sióstr Maryni (Paulina Gałązka) wpada w oko Szymon Hasefer (Adrian Zaremba). Natomiast najstarszej z sióstr Biernackich Alinie (Katarzyna Zawadzka) spodobał się starszy mężczyzna, któremu udziela lekcji z języka polskiego. Nie wie jednak, jaki jest prawdziwy powód przyjazdu schorowanego Austriaka do Krakowa. Żadna z kobiet nie przeczuwa, jak bardzo zbliżająca się wojna zmieni ich dotychczasowe życie. Po latach skrywana przez Biernackich tajemnica boleśnie dotknie wszystkich członków rodziny.

RadioZET.pl/JW