Zamknij

Drogi wolności - obsada i streszczenie serialu TVP 1. Kto jest kim?

Redakcja
20.11.2018 10:07
Drogi wolności - obsada i streszczenie serialu TVP 1. Kto jest kim?
fot. screen z youtube/ TVP VOD

"Drogi wolności" to nowy serial historyczny w Telewizji Polskiej. Pilotażowy odcinek wyemitowany został w niedzielę, 15 lipca, z kolei pierwszy 2 września. O czym jest, jacy są bohaterowie i kto jest kim? Sprawdzamy obsadę "Drogi wolności" i przedstawiamy fabułę serialu.

"Drogi wolności" - obsada i streszczenie nowego serialu TVP 1. O czym jest? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Drogi wolności: online i w TV. Kiedy i gdzie oglądać serial? [TRANSMISJA] «

"Drogi wolności" - obsada nowego serialu TVP 1

"Drogi wolności" to nowy serial historyczny, który emitowany jest w Telewizji Polskiej. Pilotażowy odcinek miał premierę w niedzielę, 15 lipca o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będziemy mogli oglądać od 2 września. W obsadzie "Drogi wolności" znalazły się m.in. Paulina Gałązka, którą możemy kojarzyć z roli Aśki w "Pierwszej Miłości", Katarzyna Zawadzka znana z "Listów do M. 3" oraz Julia Rosnowska z serialu "Julia". Grają one kolejno: Marynę, Alinę oraz Lalę, czyli trzy siostry Biernackie.

Ponadto w serialu będziemy mogli oglądać także: Anne Polany (Emilia Biernacka), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kune (Janina Biernacka) i Michalinę Olszańską (Ester Holtorp).

» Drogi wolności, sezon 2 - kiedy i czy będą kolejne odcinki serialu? «

Streszczenie "Drogi wolności" - o czym jest nowy serial? [FABUŁA]

Akcja serialu "Drogi wolności" rozgrywa się w 1914 roku w Krakowie. W pierwszym odcinku Ignacy Biernacki (Adam Cywka), który jest zarówno właścicielem wydawnictwa Panorama, jak i fotografem otrzymuje zamówienie na druk urzędowych afiszy z magistratu. Jest pewien, że dobrze na tym zarobi. Wkrótce spokój jego rodziny burzy człowiek, któremu ćwierć wieku wcześniej uwiódł żonę.

Tymczasem z krakowskich Oleandrów wyruszają pierwsze oddziały legionistów, m.in. Jerzyk Raczek (Damian Kret), syn piekarza i gosposi Biernackich (Maria Maj). W chłopaku zakochana jest Lala (Julia Rosnowska), która jest najmłodszą siostrą Ignacego. Z kolei jednej z jej dwóch sióstr Maryni (Paulina Gałązka) wpada w oko Szymon Hasefer (Adrian Zaremba). Natomiast najstarszej z sióstr Biernackich Alinie (Katarzyna Zawadzka) spodobał się starszy mężczyzna, któremu udziela lekcji z języka polskiego. Nie wie jednak, jaki jest prawdziwy powód przyjazdu schorowanego Austriaka do Krakowa. Żadna z kobiet nie przeczuwa, jak bardzo zbliżająca się wojna zmieni ich dotychczasowe życie. Po latach skrywana przez Biernackich tajemnica boleśnie dotknie wszystkich członków rodziny.

Co wydarzy się w kolejnych epizodach i jakie tajemnice skrywa rodzina Biernackich? Tego dowiemy się już niebawem!

RadioZET.pl/JW