Zamknij

Duchowe życie zwierząt - do polskich księgarni wchodzi książka, która zmieni myślenie na ten temat

Redakcja
08.04.2017 00:13
Wydawnictwo Otwarte

Duchowe życie zwierząt to druga pozycja Petera Wohlleben, autora bestsellerowego Sekretnego życia drzew. Książka, na którą czekają miłośnicy zwierząt, trafi do sprzedaży w księgarniach stacjonarnych 12 kwietnia 2017 roku, nakładem Wydawnictwa Otwarte. W internecie można ją kupić online już teraz.

Nowa książka Petera Wohlleben - Duchowe życie zwierząt - ma duże szanse powtórzyć sukces poprzedniej. Tym razem ekolog zabierze czytelników w podróż śladem mieszkańców lasów i podwórek oraz udowodni, że odczucia i doznania zwierząt wcale nie są tak różne od ludzkich. Łanie, wbrew pozorom, potrafią być pogrążone w żałobie, konie zawstydzone, a koguty okłamywać kury.

W 2016 roku książka niemieckiego leśnika sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a Peter Wohlleben zachwycił krytyków nieszablonowym spojrzeniem na gospodarkę leśną. Sekretne życie drzew uświadomiło wielu czytelnikom, że drzewa potrafią się ze sobą komunikować, mają uczucia, pamięć i troszczą się o swoje potomstwo. Peter Wohlleben swoje spostrzeżenia poparł wieloletnimi badaniami naukowymi.