Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Duncan Laurence: kim jest zwycięzca Eurowizji 2019? [PIOSENKA, INSTAGRAM]

20.05.2019 12:00

Duncan Laurence tegoroczny zwycięzca Eurowizji 2019. Jego piosenka - Arcade - przypadła do gustu widzom na tyle, że holenderski wokalista od samego początku był w gronie faworytów do wygranej w całym konkursie. Sprawdzamy kim jest wokalista, pokazujemy piosenkę Laurence'a: Arcade, i podajemy najważniejsze informacje dotyczące piosenkarza. 

Duncan Laurence: kim jest wokalista typowany do zwycięstwa w Eurowizji? [PIOSENKA, EUROWIZJA, INSTAGRAM] fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Duncan Laurence: kim jest zwycięzca Eurowizji? Z jaką piosenką Duncan Laurence wystąpił na Eurowizji? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące występu wokalisty z Holandii na Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019: Holandia faworytem do zwycięstwa. Duncan Laurence i piosenka "Arcade" [WIDEO]

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał 16.05?

Duncan Laurence: kim jest zwycięzca Eurowizji 2019?

Duncan Laurence (właśc. Duncan de Moor) to holenderski piosenkarz najbardziej znany z występów w Voice of Holland i Eurowizji 2019.

Duncan Laurence urodził się 11 kwietnia 1994 w Spijkenisse. Ukończył Akademię Rockową w Tilburgu. Później komponował i pisał teksty, ale prawdziwą popularność uzyskał dopiero w 2014 roku po występie w programie The Voice of Holland. Laurence dostał się do drużyny prowadzonej przez Ilse DeLange i odpadł w odcinku półfinałowym.

W 2019 roku jako reprezentant Holandii wziął udział w 64 konkursie piosenki Eurowizja 2019. Duncan Laurence od początku był faworytem do zwycięstwa w konkursie, który na końcu wygrał.

>> Eurowizja 2019: wyniki drugiego półfinału. Które państwa awansowały do finału?

>> Eurowizja 2019: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i finale? [ZASADY]

Duncan Laurence: piosenka na Eurowizji

Duncan Laurence na Eurowizji 2019 wystąpił z piosenką Arcade. Utwór momentalnie trafił na listę 100 najpopularniejszych singli w Holandii. Dotarł w niej na 7 miejsce.

Arcade Duncana Laurence to popowa ballada. Wokalista, przy akompaniamencie klawiszy i gitar, pokazał w niej swój charakterystyczny, wysoki głos.  W teledysku do Arcade Duncan Laurence postawił na kontrowersje: na wideo pokazał się całkiem nago.

Kto wygra Eurowizję 2019? Duncan Laurence faworytem

Bukmacherzy typują, że Arcade Duncana Laurence’a da mu zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji 2019. Wokalista obecnie znajduje się na 1. miejscu w notowaniach bukmacherów, którzy dają 25-latkowi aż 46 proc. szans na wygranie konkursu. Dalej w rankingu znaleźli się kandydaci Australii, Szwecji, Szwajcarii, Rosji i Azerbejdżanu.

>> Eurowizja 2019 - WYNIKI: kto wygra Konkurs Piosenki Eurowizji i kim jest zwycięzca? [18.05]

Duncan Laurence: Instagram

Jak niemal wszyscy współcześni piosenkarze, Duncan Laurence prowadzi prywatnego Instagrama. Na jego profilu zobaczymy m.in. zdjęcia z przygotowań i występów na Eurowizji, a także prób przed koncertami.

RadioZET.pl/PZ

Oceń