Zamknij

Duncan Laurence - wzrost, wiek, Instagram: kim jest zwycięzca Eurowizji 2019?

29.11.2020 15:12
Duncan Laurence - wzrost, wiek, Instagram: kim jest zwycięzca Eurowizji 2019?
fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Duncan Laurence to jeden z wykonawców, którzy pojawili się w trakcie koncertu "Światło dla Europy", a także zwycięzca Eurowizji 2019. Sprawdzamy, kim jest wokalista, pokazujemy piosenkę Laurence'a: Arcade, i podajemy najważniejsze informacje dotyczące piosenkarza. 

Duncan Laurence: kim jest zwycięzca Eurowizji? Z jaką piosenką Duncan Laurence wystąpił na Eurowizji? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące występu wokalisty z Holandii na Eurowizji 2019.

Eurowizja Junior 2020: RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI konkursu [29.11]

Duncan Laurence: kim jest zwycięzca Eurowizji 2019? [WIEK, WZROST]

Duncan Laurence (właśc. Duncan de Moor) to holenderski piosenkarz najbardziej znany z występów w Voice of Holland i Eurowizji 2019.

Duncan Laurence urodził się 11 kwietnia 1994 w Spijkenisse. Ukończył Akademię Rockową w Tilburgu. Później komponował i pisał teksty, ale prawdziwą popularność uzyskał dopiero w 2014 roku po występie w programie The Voice of Holland. Laurence dostał się do drużyny prowadzonej przez Ilse DeLange i odpadł w odcinku półfinałowym.

W 2019 roku jako reprezentant Holandii wziął udział w 64 konkursie piosenki Eurowizja 2019. Duncan Laurence od początku był faworytem do zwycięstwa w konkursie, który na końcu wygrał.

Wiele osób szuka też informacji o wzroście Duncana Laurence'a. Wokalista urodził się w 1994 roku, więc ma 25 lat. Informacji o jego wzroście nie ma jednak nigdzie w sieci. 

Duncan 29 listopada 2020 będzie gościem specjalnym podczas Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior 2020: goście specjalni. Kto wystąpi i jakie gwiazdy się pojawią? 

Duncan Laurence: piosenka na Eurowizji [ARCADE]

Duncan Laurence na Eurowizji 2019 wystąpił z piosenką Arcade. Utwór momentalnie trafił na listę 100 najpopularniejszych singli w Holandii. Dotarł w niej na 7 miejsce.

Arcade Duncana Laurence to popowa ballada. Wokalista, przy akompaniamencie klawiszy i gitar, pokazał w niej swój charakterystyczny, wysoki głos.  W teledysku do Arcade Duncan Laurence postawił na kontrowersje: na wideo pokazał się całkiem nago.

Duncan Laurence: Instagram

Jak niemal wszyscy współcześni piosenkarze, Duncan Laurence prowadzi prywatnego Instagrama. Na jego profilu zobaczymy m.in. zdjęcia z przygotowań i występów na Eurowizji, a także prób przed koncertami.

RadioZET.pl