Zamknij

Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Tarkowskiego i Soderbergha? [MILIONERZY]

06.07.2020 14:32
Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Tarkowskiego i Soderbergha? [MILIONERZY]
fot. VIPHOTO/EASTNEWS

Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andreija Tarkowskiego i Stevena Soderbergha? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestnik programu wybrał poprawny wariant, wygrał 250 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andreija Tarkowskiego i Stevena Soderbergha? - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Tarkowskiego i Soderbergha? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andreija Tarkowskiego i Stevena Soderbergha, przysporzyła uczestnikowi programu TVN niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - "Procesu" Kafki

B - "Doliny Issy" Miłosza

C - "Lodu" Dukaja

D - "Solaris" Lema

Uczestnik "Milionerów" po krótkim namyśle zdecydował się na skorzystanie z drugiego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Większość osób, bo 49%, opowiedziało się za wariantem D. 36% publiczności postawiło na odpowiedź B, 10% na C, a 5% na A. Gracz postanowił zawierzyć publiczności i swojej intuicji i zaznaczył wariant D, czyli "Solaris" Lema.

Milionerzy - dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andreija Tarkowskiego i Stevena Soderbergha?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andreija Tarkowskiego i Stevena Soderbergha, jest odpowiedź D, czyli "Solaris" Lema. Garcz wybrał poprawny wariant, wygrał 250 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

"Solaris" to najbardziej znana powieść Stanisława Lema, przetłumaczona na wiele języków, zaliczana do klasyki fantastyki naukowej. Wydana po raz pierwszy w 1961 roku przez Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzieło jest relacją z nieudanego kontaktu ludzkości z obcą formą inteligencji.

Gdzie siedzi pilot instruktor podczas lotu szkoleniowego pilota ucznia - MILIONERZY

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl