Zamknij

Dycha - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 2 000 zł

Jolanta Waligóra
06.05.2020 15:02
Dycha - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 2 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

Dycha: ledwie dycha, ma znak wodny, ma dwie dysze, "Lokomotywa" u Tuwima... Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy również, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Dycha: ledwie dycha, ma znak wodny, ma dwie dysze, "Lokomotywa" u Tuwima... - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Dycha - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 2 000 zł

Pytanie z programu "Milionerzy", dycha, przysporzyło graczowi teleturnieju TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - ledwie dycha

B - ma znak wodny

C - ma dwie dysze

D - "Lokomotywa" u Tuwima

Gracz przyznał, że nie jest pewien, który z wariantów jest prawidłowy, ale najbardziej skłaniałby się ku odpowiedziom B oraz D. W związku z tym zdecydował się na skorzystanie z trzeciego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty A oraz B. Finalnie gracz zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi "ma znak wodny".

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Dycha: ledwie dycha, ma znak wodny, ma dwie dysze, "Lokomotywa" u Tuwima... - Milionerzy

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", dycha: ledwie dycha, ma znak wodny, ma dwie dysze, "Lokomotywa" u Tuwima..., jest odpowiedź B, czyli ma znak wodny. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 2 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Znak wodny to charakterystyczny obraz widzialny w świetle przechodzącym, uzyskiwany w trakcie produkcji papieru. Jest widoczny dzięki zróżnicowanej grubości warstwy papieru lub zagęszczeniu włókien. Obecnie stosowany głównie jako zabezpieczenie druku np. w banknotach.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

RadioZET.pl/JW