Zamknij

Dzień Babci 2021 - kiedy obchodzimy w Polsce święto dziadków? [DATA]

20.01.2021 09:45
Dzień Babci 2021 - kiedy jest w Polsce, jak się obchodzi i jaka jest historia święta? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy jest Dzień Babci 2021? Święto to rokrocznie obchodzone jest w tym samym terminie i ma na celu uhonorowanie wszystkich babć. W tym dniu wnuki składają życzenia swoim babciom, obdarowują je drobnymi upominkami, a w przedszkolach zwyczajowo organizowane są specjalne przedstawienia. Szczegółowe informacje na temat daty Dnia Babci i historii święta, można znaleźć poniżej.

Dzień Babci 2021 - DATA: kiedy jest w Polsce? Jaka jest historia święta? Jak się je obchodzi w naszym kraju? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy jest Dzień Babci w 2021 roku.

Dzień Babci 2021 - kiedy jest w Polsce? [DATA]

Choć data Dnia Babci jest stała i rokrocznie święto to przypada w tym samym terminie to zawsze na przełomie grudnia i stycznia pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy jest Dzień Babci. W 2021 roku święto wszystkich babć przypadnie tradycyjnie 21 stycznia. Tym razem będzie to czwartek.

Dzień później natomiast, czyli 22 stycznia, przypada Dzień Dziadka

Wato także zaznaczyć, że święto to nie jest obchodzone jedynie w Polsce. Dzień Babci świętują także m.in. mieszkańcy Bułgarii i Brazylii (21 stycznia), Hiszpanii (26 lipca), Francji (data ruchoma) czy Wielkiej Brytanii (data ruchoma).

Dzień Babci i Dziadka 2021 - kiedy są i jak się obchodzi święto dziadków? [DATA]

Dzień Babci w Polsce - jaka jest historia święta i jak się je obchodzi?

Po raz pierwszy pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Później święto to w naszym kraju zaczął popularyzować "Express Poznański", a duchem sprawczym przedsięwzięcia był zmarły już Kazimierz Flieger. W 1966 roku także "Express wieczorny" ogłosił 21 stycznia Dniem Babci, a święto to szybko przyjęło się w całej Polsce.

Dzień Babci i Dziadka - ŻYCZENIA i najpiękniejsze WIERSZYKI dla dziadków

Oczywiście zwyczajem w Dzień Babci w Polsce jest składanie życzeń babciom przez wnuczęta i obdarowywanie je mniejszymi bądź większymi upominkami. W wielu przedszkolach, zerówkach i szkołach podstawowych 21 stycznia organizuje się także przedstawienia i występy dedykowane babciom.

Dzień Babci - ŻYCZENIA oraz krótkie i śmieszne wierszyki dla babci 2021

Zagłosuj

Obchodzisz Dzień Babci?

Liczba głosów:

RadioZET.pl